У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» надають допомогу людям з травмою хребта: більше про реабілітацію

Програма «Перший контакт» полягає у виявленні та підтримці людей, які нещодавно отримали травми хребта або мають схожі за наслідками стани, коли інструктори надають всебічну допомогу, мотивують до активного способу життя. Таку послугу можна отримати у Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Торік у закладі надали 134 такі послуги.

«Перший контакт» є програмою ГО «Група активної реабілітації», її реалізовують у декількох областях України. У березні 2023 року ГО «Група активної реабілітації», яка також проводить навчання інструкторів за програмою «перший контакт» почала співпрацювати з центром реабілітації «Гармонія» з метою реалізації програми у Вінниці. Інструктором може бути людина зі схожим життєвим досвідом. Таким фахівцем у центрі є Андрій Щербацький.

«Оскільки основна діяльність нашого закладу – це психологічна, соціальна, фізична реабілітація. “Перший контакт” починається ще до процесу реабілітації. Коли людина отримала травму хребта або схоже захворювання, до нас звертаються по допомогу рідні чи лікарі. Працювати інструктор починає ще в лікарні та зазвичай ще до встановлення інвалідності. Важливо, щоб в такий складний час поряд був той, хто може допомогти людині адаптуватися до нових умов життя. », – зазначає директорка центру реабілітації «Гармонія» Олена Чорнобривенко.

Програма «Перший контакт» містить в собі бесіди та консультування з питань:

  • профілактики пролежнів та позиціонування;
  • менеджменту сечового міхура та кишківника;
  • видів та підбору засобів гігієни;
  • переміщення та самообслуговування;
  • навичок підбору та володіння кріслом колісним;
  • сексуального та репродуктивного здоров’я.

«Людина, яка нещодавно отримала травму, не має досвіду, як користуватися кріслом колісним, як облаштувати свій побут, як пересуватися. А це дуже важливо, бо забезпечує успіх реабілітаційного періоду перші 2-3 місяці. Цей момент є вирішальним, людина має взяти максимум інформації і навичок, щоб, перебуваючи вже в вдома, вміти самостійно одягнутися, приготувати їжу, вийти в магазин, бути впевненим у своїх можливостях. Це дуже складна робота, адже багато пацієнтів психологічно не готові вийти в соціум. Тому разом із пацієнтом ми виходимо на терапевтичні прогулянки або просто попити каву чи купити одяг, продукти. Для людини з нещодавно отриманою травмою це слугує першими кроками в нове життя», – каже Андрій Щербацький.

Після успішного проходження програми та подальшої реабілітації клієнт має всі можливості далі вести активне життя, може працевлаштуватися, відкривати бізнес, водити авто, подорожувати, створювати сім’ю.

Більшість клієнтів програми «перший контакт» центру реабілітації «Гармонія» торік були військовими, які отримали травми спинного мозку.

«Військовому чи цивільному важливо дати розуміння, що після травми життя не зупиняється. Інструктор з першого контакту в такому випадку є психологом: треба бути відкритим і чесним, говорити на рівних. Тоді ми разом із клієнтом досягаємо успіху», – зазначає Андрій Щербацький.

Послугу «перший контакт» та інші можна отримати в центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк за адресою: м. Вінниця, вул. В. Винниченка, 5. Номер телефону: (0432) 507-504.

Джерело: ВМРПереглядів: 400
Поширень: 0