У Вінниці експорт товарів збільшився майже на 30 %

Сьогодні під час засідання виконкому директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян прозвітував про виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Вінниці на 2018 рік. Він зазначив, що основні показники економічного і соціального розвитку Вінниці свідчать про збереження позитивних тенденцій розвитку.

«Обсяг реалізованої промислової продукції у січні-вересні 2018 року склав 22 млрд грн. Це на 2,5 млрд грн або на 12,9% більше, ніж за січень-вересень 2017 року, до кінця року очікується – 30 млрд грн. Освоєно 2,7 млрд грн капітальних інвестицій за 9 місяців 2018 р., що на 635 млн грн або 30,7% більше ніж за 9 місяців 2017 року», – зазначив Віталій Погосян.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), вкладених в економіку міста з початку інвестування, станом на 1 жовтня становив 135,5 млн доларів США та збільшився від показника на початок року на 24,3% (або на 26,5 млн дол. США). На кінець 2018 року очікується 140 млн дол. США. Експорт товарів за 9 місяців 2018 року становить 680,8 млн дол. США, що на 149,1 млн грн або 28% більше ніж за аналогічний період минулого року.

У 2018 році тривав процес модернізації промислового сектору економіки. В рамках інвестиційних проектів виконували роботи з реконструкції та технічного переоснащення підприємства: «Вінницький олійножировий комбінат», «Вінницька харчосмакова фабрика», «Аграна Фрут Україна», «Барлінек Інвест». Проведено реконструкцію на ДП «Електричні системи».

У цьому році введено в дію першу чергу нового заводу з виробництва холодильного обладнання  (компанії UBC Group) –  ТОВ «Грін Кул», розпочато випуск продукції,  працевлаштовані понад 250 осіб. Ведеться будівництво першої черги нового заводу (вул. С. Зулінського) з виробництва сонячних панелей.

Для зміцнення інноваційно-інвестиційного потенціалу промислового сектору економіки, підвищення рівня економічного зростання в місті в 2018 році підписано Меморандум з компанією HEAD про будівництво заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту. Також – виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію інженерних мереж до Вінницького індустріального парку. Обрано керуючу компанію індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування» – ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія». Розроблено beta-версію інвестиційного порталу «Invest in Vinnytsia» (з інтерактивною інвестиційною картою, наповненою пропозиціями інвестиційних майданчиків та проектів).Переглядів: 1571
Поширень: 0