У Вінниці створено будинок сімейного типу – сім’я вже взяла на виховання перших трьох дітей

Сьогодні у міській раді відбулась зустріч заступника міського голови Галини Якубович з батьками та дітьми, які будуть жити у першому в місті будинку сімейного типу, створеного в рамках державної програми. Наразі прийомних дітей троє, в подальшому в родині житиме більше хлопчиків та дівчаток. Будинок двоповерховий, розташований на Старому місті, є подвір’я, садок, альтанка – все необхідне для комфортного проживання.

Вчора, під час засідання виконкому було прийнято рішення про створення і забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу та влаштування на виховання та спільне проживання дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні під час зустрічі Галина Якубович подякувала батькам за прийняте рішення. 

«Взагалі, раніше у місті не було практики будинку сімейного. Ми напрацьовували відповідний досвід, цікавились, як працюють такі будинки сімейного типу в інших містах. У місті щороку створюються прийомні сім’ї, куди влаштовують дітей сиріт, дітей, позбавлених сімейного піклування. Такі родини живуть у власних оселях. А в цьому випадку, є цільова субвенція з держаного бюджету на придбання житла для дітей з числа сиріт та тих, хто залишився без піклування, в тому числі на придбання будинків сімейного типу. Адже буває так, що єдине обмеження батьків, які хочуть взяти більше дітей у прийомну родину, – це житлова площа. Ця родина виявила бажання взяти діток. Зараз це двоє дівчат та один хлопчик, пізніше в цю сім’ю будемо влаштовувати інших дітей, адже у батьків є таке бажання. Тому ми вирішили придбати дім для відкриття будинку сімейного типу у Вінниці. За мою практику, а я вже працюю в органах місцевого самоврядування з 1994 року, це вперше, коли вже протягом двох років поспіль Уряд Володимира Гройсмана звертає  увагу саме на такі сім’ї, на таких дітей і виділяє цільові субвенції обласним бюджетам на придбання житла у всіх територіальних громадах, щоб такі діти мали змогу починати своє доросле життя у своїх квартирах або таких будинках сімейного типу», – каже Галина Якубович.

У Вінниці створено будинок сімейного типу – сім’я вже взяла на виховання перших трьох дітей

Заступник міського голови розповіла, що в цьому році у Вінниці було придбано п’ять квартир для дітей сиріт та будинок сімейного типу. «Будинок має загальну площу близько 250 квадратних метрів. Представники комісії обирали будинок, щоб він підійшов по всіх параметрах, відповідно до положення. Там є всі зручності, гарне подвір’я, садок, альтанка. Ми будемо допомагати родині, в тому числі постачатимемо меблі, обладнання. У будинку створені умови, щоб родині було зручно та комфортно. Зрозуміло, що комфорт роблять люди, які проживають в оселі. Ми вдячні батькам за рішення, вони пройшли відповідне навчання, яке тривало майже півроку, вони знайшли контакт з цими дітьми, які вже немаленькі, кожен з них – особистість, і вони давно мріяли про родину», – зазначила Галина Якубович.

Родині передали орден на житло. Батько сімейства  Віталій розповів, що він вже довгий час працює з дітьми як тренер з флорболу (один з різновидів хокею), він з дружиною мають двох дітей і давно мріяли взяти в свою родину дітей з інтернату, але не було відповідної житлової площі. Переглядів: 4312
Поширень: 0