Фарингіт є поширеним запальним захворюванням, яке вражає задню частину горла. Він може виникати у вигляді гострої або хронічної форми і здебільшого розвивається на фоні інфекційних агентів або через надмірне подразнення горла. У цьому тексті ми розглянемо найефективніші методи лікування та профілактики фарингіту.

Основні ліки від фарингіту включають антисептичні та антибактеріальні препарати, такі як Лісобакт®. Цей препарат відомий завдяки своїй здатності знижувати запалення та забезпечувати антисептичну дію в порожнині рота.

Профілактика захворювання

Ефективна профілактика фарингіту дає змогу не тільки уникнути розвитку захворювання, але й зменшити його симптоми, якщо захворювання все ж таки настало. Профілактичні заходи можна розділити на загальні рекомендації та специфічні методи.

Загальні рекомендації:

 • Зберігання оптимального рівня зволоження повітря. Сухе повітря може посилити подразнення слизової оболонки горла, тому використання зволожувачів повітря у холодний період року допоможе знизити ризик захворювання.
 • Правильний одяг. Носіння одягу відповідно до погодних умов допомагає уникнути переохолодження та занадто сильного перегріву, обидва з яких можуть сприяти розвитку фарингіту.
 • Збалансоване харчування та гідратація. Споживання достатньої кількості вітамінів і мінералів, особливо вітамінів групи B, C та E, та підтримання гідратації організму допомагає підтримувати імунну систему.
 • Регулярне очищення та провітрювання приміщень. Видалення пилу та алергенів з житлових просторів і регулярне провітрювання допомагає знижувати концентрацію інфекційних агентів.

Специфічні методи:

 • Полоскання горла розчинами на основі морської солі або лікарських трав, таких як ромашка або шавлія, може допомогти зменшити роздратування слизової та знизити ризик зараження.
 • Регулярне щеплення проти грипу та інших респіраторних інфекцій також є важливою частиною профілактики фарингіту, оскільки багато випадків фарингіту є вторинними до вірусних інфекцій.
 • Регулярні фізичні вправи та здоровий спосіб життя, що включає достатню кількість сну, зменшення стресу, сприяють загальному зміцненню імунітету.
 • Куріння та пасивне куріння значно збільшують ризик розвитку фарингіту, а також інших дихальних захворювань. Уникнення тютюнового диму і забрудненого повітря є критичним аспектом профілактики.

Розпізнавання симптомів та лікування

Основні симптоми фарингіту включають біль у горлі, печіння, сухість, неприємні відчуття при ковтанні, іноді підвищення температури. У випадку виявлення симптомів важливо не затягувати з візитом до лікаря, адже фарингіт у дорослих може мати серйозні наслідки без належного лікування.

Необхідно звернутись до лікаря, якщо симптоми не зникають самостійно протягом кількох днів, а також при появі супутніх симптомів, як-от висока температура чи загальне погіршення стану.

Лікувальні методи включають фізіотерапевтичні процедури, імуностимулюючу терапію та застосування альтернативних методів лікування, наприклад, акупунктури або гомеопатії. Також популярним є застосування льодяників при фарингіті, які містять антисептичні компоненти та допомагають заспокоїти біль у горлі.

Лісобакт® рекомендований для лікування та профілактики фарингіту, оскільки він включає компоненти, що допомагають в боротьбі з інфекцією і зменшують запалення. Його можна використовувати як для дорослих, так і дітей, завдяки м'якій дії та ефективності.

Використання правильних медикаментів та методів профілактики може значно зменшити ризик розвитку хронічної форми та підвищити якість життя пацієнтів. Не варто затягувати з лікуванням та при перших же симптомах звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою.

Література:

 1. "Сучасні підходи до лікування фарингіту" - М.І. Петренко (Україна)
 2. "Фармакотерапія запальних захворювань горла" - Я.Б. Шершень (Україна)
 3. "Ефективність антисептиків у лікуванні фарингіту" - С.О. Ковальчук (Україна)

Переглядів: 289
Поширень: 0