Сформовано рейтинг регіонів України за кількістю ухилянтів: на якому місті Вінниччина

Російське ІПСО зараз посилено розгойдує тему, що в Україні майже мільйони ухилянтів від військової служби. Аби зрозуміти де правда, інформаційний інтернет-ресурс OBOZ.UA надіслав інформаційні запити до всіх обласних управлінь поліції. З'ясувалося, що військкоми передали до НПУ інформацію про 94,5 тисяч осіб, які ухиляються від явки до ТЦК. Тож проблема є: деякі українці цинічно вважають, що захищати батьківщину від російських окупантів має хтось інший, а не він.

Завдяки цій інформації, було складено рейтинг регіонів України за найбільшою кількістю ухилянтів (за даними правоохоронців), а також кількістю тих, кого вже вдалося розшукати та доставити до військкоматів:

1. Дніпропетровська область. За чотири місяці до поліції регіону надійшло 38 282 звернення з ТЦК та СП з даними тих українців, які ухиляються від явки (служби). З них вже знайдено та доправлено до ТЦК 5511 осіб.

2. Чернігівська область. До  До ГУ Нацполіції надійшло 9115 звернень. З них 1429 осіб було знайдено та доправлено до територіальних центрів.

3. Харківська область. До поліції надійшла інформація про 4664 ухилянтів. З них було встановлено та доставлено 1954 осіб до районних ТЦК.

4. Івано-Франківська область. У 2024 році поліція зареєструвала 2328 звернень від ТЦК, вже знайдено та доправлено туди 1814 осіб. Рекордна ефективність правоохоронців з огляду на відсоткове співвідношення.

5. Житомирська область. Станом на кінець квітня 2024 року в поліцію передали дані про 8289 жителів регіону, 2452 з них уже знайдено правоохоронцями та доправлено до ТЦК.

6. Полтавська область. До поліції надійшло звернення щодо 7433 ухилянтів, з них знайдено та доставлено до ТЦК 2591.

6. Рівненська область. Тут повідомили про 9832 ухилянтів, 1828 з яких вдалося розшукати та доправити до військкоматів.

7. Вінницька область. Є серед переліку і наша Вінниччина. Від військкомів "бігають" 7288 мешканців регіону. 2325 ухилянтів правоохоронці вже знайшли.

8. Кіровоградська область. Поліція зареєструвала 5955 звернень про ухилення від мобілізації. А ось кількість знайдених ухилянтів не повідомили.

9. Хмельницька область. Надійшло 1085 звернень. Скільки з них правоохоронцям вдалося знайти, у цьому ГУНП нам також не розповіли.


Які області не надали свої дані?

Відмовилися надати дані про ухилянтів у поліції Донецької, Херсонської, Тернопільської та Черкаської областей. Відмову аргументували різними причинами: у відповідях йдеться про те, що запитувана інформація є службовою, має обмежений доступ тощо.

Заступник начальника ГУНП у Чернівецькій області взагалі повідомив, що підрозділи ГУНП не ведуть облік осіб, які ухиляються від явки до ТСКСП або від проходження військової служби під час мобілізації.

А в ГУНП в Одеській області вирішили самостійно не відповідати на інформаційний запит, а, зважаючи на все, просто перекинути питання територіальним підрозділам.

Ще кілька ГУНП не відповіли на інформаційний запит OBOZ.UA Це Головні управління Нацполіції Сумської, а також доволі спокійних у військовому плані Київської, Закарпатської та Львівської областей. А ось правоохоронці прифронтової Запорізької області (частину якої окуповано) пообіцяли надати інформацію найближчим часом.

Отже, станом на сьогодні вже є дані, що військкоми передали поліції інформацію про 94 526 ухилянтів. З них 20 031 було знайдено поліцією та доставлено до ТЦК.

Проте, реальна кількість осіб, які ухиляються від мобілізації, все-таки може відрізнятися від зазначеного у відповідях управлінь Нацполіції, оскільки військкоми могли ще не передати всі дані правоохоронцям.


Чому не всіх ухилянтів вдяється знайти?

У розмові з OBOZ.UA правоохоронці поділилися, що швидко знайти ухилянта вдається рідко через різні причини. Серед них: брак дільничних (а саме на них насамперед лягає візит додому), застарілі дані про реєстрацію (тобто військовозобов'язаний не повідомляв про зміну місця проживання), а також те, що деякі просто "залягають на дно". Тобто переїжджають, ховаються у родичів тощо.

"Серед них найбільше тих, хто працює віддалено. Але скільки вони ховатимуться? Скільки боятимуться виходити на вулицю? Це, звичайно, ганьба", – поділився з OBOZ.UA співробітник поліції Дніпра.

За його словами, є серйозні та ефективні методи розшуку таких осіб, правда, він вважає, що "озвучувати це зараз точно не варто".

Деякі українці намагаються вирішити питання більш кардинально і шукають варіанти втекти з країни. Наприклад, до Польщі намагаються виїхати за підробленими документами, а до Румунії – перепливти Тису, яку прозвали "річкою смерті", бо в ній уже потонув 31 українець. За даними представника прикордонної поліції, всього незаконно перетнули кордон Румунії 11 тисяч громадян України.
Переглядів: 558
Поширень: 0