ВПО або «нові вінничани»: у Вінниці ухвалили плани інтеграції вимушених переселенців у нашу громаду

Сьогодні, 29 травня, відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій громаді. У результаті було ухвалено Стратегічний та Операційний плани ради задля комплексної інтеграції ВПО в громаду та розширення спектра соціальних послуг з урахуванням потреб всіх мешканців. На засіданні, з-поміж іншого, обговорили, яку соціальну підтримку «новим вінничанам» надають у громаді наразі.

«Робота Координаційної ради, а також ухвалення цих Планів є важливими для підтримки внутрішньо переміщених осіб та їхньої інтеграції у громаду, а також для захисту та дотримання прав і свобод переселенців. Наразі чітко визначеними є три ключові питання для ВПО у нашій громаді: це житло, працевлаштування та перекваліфікація дорослих. Спільними зусиллями ми намагаємося ці питання вирішити», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Зліва направо: заступниця міського голови Галина Якубович та директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова Заступниця міського голови Галина Якубович та директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова

Координаторка програми «Єднання заради дії» благодійної організації «Благодійний Фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Елеонора Руденко розповіла, що формування Стратегічного та Операційного планів відбулося ще наприкінці 2023 року за участю всіх членів ради та за допомогою спеціально розробленої методології. З того часу документи доопрацьовувалися та вдосконалювалися.

Елеонора Руденко, координаторка програми «Єднання заради дії» благодійної організації «Благодійний Фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Елеонора Руденко

Плани складаються з чотирьох стратегічних напрямів:

  1. Сприяння комплексній інтеграції ВПО в громаду, їхня соціалізація.
  2. Посилення впливу щодо надання та розширення спектра соціальних послуг з урахуванням потреб та забезпеченням рівності прав всіх членів громади у їх отриманні.
  3. Створення та організація роботи універсального центру підтримки ВПО.
  4. Розвиток інституційної спроможності ради з питань ВПО.

По кожному з напрямів створять робочу групу.

Директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова зазначила, що у Вінниці продовжують роботу щодо надання соціальної підтримки та розширення муніципальних пільг для внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані та перебувають на обліку. Загалом людей зі статусом ВПО у громаді нараховують понад 44 тисячі осіб.

Оксана Яценко, директорка департамнту освіти ВМР Оксана Яценко, директорка департамнту освіти ВМР

До Великодніх свят родинам внутрішньо переміщених осіб, у складі яких є люди з інвалідністю або які вперше стали на облік департаменту, видали продуктові набори.

Також директорка департаменту соцполітики детально розповіла про зміни щодо призначення допомоги на проживання для ВПО.

«Ми додали внутрішньо переміщених осіб, розмір пенсій яких не перевищує 2 700 гривень, а також окремі категорії, які перебувають на обліку в департаменті соціальної політики, до переліку тих, хто має право на щоквартальну муніципальну виплату», – проінформувала Валентина Войткова.

У Вінниці продовжується інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громаду, а самих ВПО позиціонують як нових вінничан, які на рівних засадах отримують соціальні, освітні та інші послуги та розвиваються на новому місці перебування.

Джерело: ВМРПереглядів: 591
Поширень: 0