Вінницька молодь представила власні проєкти розвитку після стажування в міській раді

Сьогодні відбулася презентація результатів чергового етапу «Проєкту стажування молоді у виконавчих органах міської ради», започаткованої ініціативою міського голови Сергія Моргунова у співпраці департаменту кадрової політики з відділом молодіжної політики міської ради та Вінницькою молодіжною радою.

Більше місяця, з 11 квітня по 17 травня, десятеро студентів вивчали роботу міської ради зсередини і отримали можливість практичного застосування своїх знань у департаменті чи відділі, який вони обрали. По завершенні стажування учасники представили свої ідеї та отримали сертифікати про успішне проходження програми.

Про це повідомляє Вінницька міська рада. 

Перед початком захисту робіт до стажерів та стажерок звернувся заступник міського голови Сергій Матусяк. Він наголосив на важливості реалізації такої навчальної практики для формування майбутніх кадрів міської ради, наповнення її роботи новими та креативними ідеями.

«Ми проводимо стажування студентів вишів вже більше 10 років. Раді з того, що молодих людей цікавить те, чим займаються виконавчі органи, – зазначив заступник міського голови Сергій Матусяк. – Для міської ради цей проєкт – це можливість залучити активну молодь до процесів, що відбуваються в місті. А для студентів – можливість набути практичний досвід, працюючи над розробкою актуальних для міста проєктів. Сподіваюсь, що для студентів сьогоднішня презентація буде першим кроком по шляху розбудови нашої громади, нашої країни. В добрий час».

Презентація робіт відбувалася за безпосередньої участі очільників та представників департаментів та служб, в яких стажувалися студенти. Не дивлячись на важливість моменту, в залі засідань міської ради панувала дружня атмосфера, адже за час навчання молодь встигла познайомитися як зі своїми кураторами-наставниками, так і між собою.

У презентаціях своїх малих проєктів доповідачі порушили низку актуальних тем. Від оптимізації та підвищення ефективності залучення вінничан до життя громади шляхом ще більшого вдосконалення веб-сторінки міської ради, до проєктів з питань безбар’єрності, екології та активнішого об’єднання молоді ВМТГ та ВПО задля спільного вирішення важливих завдань.

«Я у таких структурних підрозділах працював вперше. Під час стажування вразило все. Дуже сподобалася командна робота. Побачив як справляється з рутинною роботою департамент, в якому мав нагоду отримати свій перший досвід в органах міського самоврядування», – каже Дмитро Лобода, учасник Проєкту, студент магістратури управління та адміністрування ДонНУ.

Юнак стажувався у департаменті маркетингу міста та туризму ВМР. І представлена ним робота стосується саме розширення можливостей цифрових ресурсів міської ради. Під час напрацювання проєкту він послуговувався досвідом як українських міст, так і наших міст-побратимів. Каже: «Наразі сайт ВМР має один із найкращих дизайнів та достойний рівень наповнюваності інформацією. Однак, досконалості немає меж».

У тому, що є куди прагнути – переконана й майбутній політолог Марія Маєвська – студентка III курсу ДонНу. Дівчина проходила стажування у департаменту відновлення та розвитку ВМР. Свій проєкт написала на тему просвітницької кампанії для молоді з питань безбар’єрності.

«Взагалі стажування – це чудова можливість для молоді відчути себе частиною міської ради, отримати базові знання та практичний досвід. Власне мені він надав розуміння та мотивацію для створення актуального проєкту з безбар’єрності. Дякую за підтримку та дружнє ставлення, зокрема департаменту відновлення та розвитку. Я зрозуміла, наскільки його працівники та й взагалі усіх підрозділів міської ради є активними та акумулюючими», – зазначила Марія Маєвська.

А директорка департаменту кадрової політики Вінницької міської ради Тетяна Ласкавчук вкотре відзначила високий рівень учасників Програми.

«До нас прийшла молодь з різних навчальних закладів та спеціальностей. Вони продемонстрували високий рівень своїх знань та ще більший потяг відкривати щось нове, навчатися, удосконалюватися. При цьому шестеро стажерів у підсумку Проєкту підготували власні інноваційні та креативні ідеї. Найголовніше, що вони не ляжуть у темну шухляду, а будуть реалізовані. Ми зацікавленні у продовженні плідної співпраці із цими небайдужими юнаками та юнками. Адже всі вони, без виключення, вже увійшли до кадрового резерву Вінницької міської ради», – повідомила Тетяна Ласкавчук.Переглядів: 403
Поширень: 0