Декілька вінницьких багатоповерхівок забезпечили гарячою водою завдяки альтернативній енергетиці

Мешканці трьох багатоповерхівок у Вінниці тепер мають гарячу воду завдяки альтернативній енергетиці. Це стало можливим після реконструкції котельні на вулиці Пирогова, де, окрім звичайних газових котлів, встановили тепловий насос.

Про це повідомляє Вінницька міська рада. 

Як розповідає директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман, це чергова практика застосування такої технології в житлово-комунальному господарстві міста. Тепловий насос встановлений на одній з котелень КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Обладнання дозволяє подавати гарячу воду, не спалюючи при цьому природний газ.

У такий спосіб Вінниця продовжує рух в напрямі запровадження енергоощадних та енергоефективних технологій, підвищуючи тим самим стійкість та надійність об'єктів критичної інфраструктури.

«Фактично зараз підприємство повністю забезпечує мешканців згаданих будинків гарячою водою завдяки роботі теплового насосу. Газові котли для цих цілей наразі не задіюються. Тепловий насос забирає низькотемпературну енергію з навколишнього середовища і передає її через теплоносій в систему теплопостачання. Але зараз ми говоримо лише про гаряче водопостачання», – каже Роман Фурман.

Встановлений тепловий насос має теплову потужність у 238 кВт. Цього достатньо, щоб забезпечити мешканців згаданих будинків гарячою водою в міжопалювальний період.

Нагадаємо, що Вінниця не лише впроваджує енергоефективні та енергоощадні заходи, а й всіляко готується до різних викликів та сценаріїв в енергетичній сфері. Зокрема, теплопостачальні підприємства міста створили запас матеріалів, які дозволять працювати в режимі надзвичайних ситуацій, а критично важливі об'єкти забезпечили резервними джерелами живлення.Переглядів: 496
Поширень: 0