В Україні змінюють правила вступу в аспірантуру: що відомо

Вступити на аспірантуру за контрактом відтепер можна буде тільки на заочну чи вечірню форми навчання, які не надають права на відстрочку від мобілізації.

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За його словами, у 2024 році змінили правила вступу до аспірантури.

Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. Жага до знань — це чудово. Фіктивне навчання — ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024″, – наголосив міністр.

За словами очільника відомства, вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку.

“Акцент — на якість освіти, тому пріоритезуємо денну форму. І для того, щоб не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних, збільшуємо кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000”, – зазначив він.

За словами Оксена Лісового, до початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали близько 7-8 тисяч людей. Вступали на підставі іспитів безпосередньо у ЗВО та наукових установах.

“Цього року ми запровадили обов’язковий тест для вступу до аспірантури — ЄВІ. Його також складають і майбутні магістри. І ось, у 2024, для складання ЄВІ всього зареєструвалися 246 189 осіб. 79% з них — це чоловіки, серед яких майже половина претендує на вступ до аспірантури. А якщо конкретніше — 91 561 особа. Рекорд всіх рекордів”, – наголосив він.Переглядів: 474
Поширень: 0