Центр UA: Андрухович, Жадан, Сеітаблаєв приєднались до звернення до Президента посприяти виборчій реформі

Юрій Андрухович, Євген Бистрицький, Матвій ВайсбергГліб Вишлінський, Андрій Вишневський, Володимир Воробей, Олександр ГабовичІгор ГордійчукСергій Жадан, Йосиф Зісельс, Світлана МатвієнкоВолодимир ОгризкоДана ПавличкоСвятослав ПавлюкІван ПримаченкоАхтем Сеітаблаєв та Олександр Тодорчук підтримали заклик до Петра Порошенка сприяти ухваленню виборчої реформи. 

Відомі українці аргументують нагальну потребу у виборчій реформі можливістю Росії впливати на вибори на мажоритарних округах за допомогою підкупу. Це, на думку підписантів, спричинить згортання реформ та зміну євроатлантичного вектору України.

Депутати зволікають із розглядом Виборчого кодексу в другому читанні, тому що неспроможні змінити правила самі для себе, йдеться в документі. Тому його автори закликали Петра Порошенка взяти на себе лідерство в цьому процесі та переконати парламентарів ухвалити виборчу реформу, як це було з Антикорупційним судом.

Повний текст відкритого листа:

 "Шановний пане Президенте!

На початку цього року відбулася важлива подія в історії нашої держави - Православна Церква України отримала томос про автокефалію. Значення цього досягнення важко переоцінити, адже воно унеможливлює масовий вплив Кремля на громадян через релігійні інститути.

Цей успіх став результатом послідовної та професійної роботи українських парламентарів, дипломатів та Вашої команди впродовж кількох років. Лідерство в цьому процесі показало всім залученим сторонам, що інститут президента в Україні є провідником і гарантом важливих змін у нашій державі.

Найбільший виклик, який стоїть перед Україною напередодні трьох виборчих циклів, -- зберегти незалежність та забезпечити невідворотність початих після Революції гідності  змін.

Україна є парламентсько-президентською республікою, і тривожним сигналом є критично низький рівень довіри громадян до Верховної Ради. Незважаючи на те, що в історії нашої держави (у 2004 та 2014 роках) саме Парламент двічі брав на себе відповідальність та виводив країну з найбільших суспільно-політичних криз, наразі немає певності, що ця спроможність залишається його інституційною ознакою. За умови збереження чинного виборчого законодавства, вже після наступних парламентських виборів саме Верховна Рада може стати і місцем впливу п'ятої колони Росії, і полем для вирішення дрібних політико-бізнесових конфліктів. Через вади чинної виборчої системи на парламентських виборах у мажоритарних округах можуть перемагати кандидати, які отримають пряме фінансування з Росії. Масовий підкуп виборців та відсутність контролю за походженням коштів у мажоритарних перегонах у результаті спричинять згортання реформ та створять загрози для євроатлантичного вектору розвитку України.

Зволікання з підготовкою та розглядом у другому читанні проекту Виборчого кодексу, який усуне наявні загрози та впровадить пропорційну систему з відкритими регіональними списками вже на наступних парламентських виборах, є проявом неспроможності українських депутатів змінити правила виборів для самих себе.

Виборча реформа -- це одне зі складних політичних рішень, процес прийняття якого потребує проактивної участі глави держави.

Ми закликаємо Вас взяти лідерство в цьому складному процесі та переконати Парламент виконати Коаліційну Угоду 2014 року, як це було із Законом про Антикорупційний суд, щоб уже восени 2019 року мажоритарка зникла як явище, а вибори пройшли за пропорційною системою з відкритими регіональними списками".

Нагадаємо, раніше відкритий лист до Президента підписали Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Олександра Дворецька, Лариса Денисенко, Віта Думанська, Орест Друль, Володимир Дубровський, Євген Іхельзон, Юлія Кириченко, Ігор Коліушко, Богдан Кутєпов, Наталія Лигачова, Мирослав Маринович, Аліна Михайлова, Оксана Нечипоренко, Леонід Остальцев, Олександр Сушко, Євген Турчак, Оксана Форостина, Тарас Шевченко й Ярослав Юрчишин.Переглядів: 3107
Поширень: 0