Актуальні питання щодо оподаткування землі під багатоквартирним будинком роз'яснено в узагальнюючих податкових консультаціях, що затверджені наказом Мінфіну від 6 липня 2018 року № 602.

Документ роз'яснює про справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку, про сплату земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені, та щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Зокрема, визначається, що безпосереднім платником плати за землю під багатоквартирним будинком виступає особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

Особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні статті 269 Податкового кодексу України до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку визначеному законом.

Щодо фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності, визначено, що при оформленні відповідно до вимог законодавства своїх права на земельну ділянку під такими об'єктами земельний податок не повинен сплачуватися. Разом з тим, ПКУ не передбачає звільнення від земельного податку для фізичної особи підприємця – платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

Детальніше з документом можна ознайомитися за посиланням наказ № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю»,Переглядів: 3804
Поширень: 2