Катя Chilly: тиша, спокій, сміх, шепіт і спів – це способи увійти у сакральний простір

Завдяки Вінницькому фестивалю розвитку свідомості «Живи» та його організаторці Наталі Демчук у Вінниці відбулась надзвичайна подія – до молодіжного центру «Квадрат» завітала співачка, музикант, композитор, етнограф, мініатюрна володарка голосу сильного діапазону Катя Chilly. Вона не співала у цей вечір, але навчила співати душею інших, тих хто зумів послухати її тригодинну лекцію про голос і його силу.

Деякий час вона зовсім не співала зі сцени. Шукала сенси, намагалась зрозуміти «заради чого», потім віднайшла, «почула відповідь від простору» і повернулась просто на сцену проекту «Голос»: «Моя музика стала більш цілісна, тепер я не допускаю компромісів із своїм серцем». Катя Chilly  вважає, що українська пісенна традиція є однією з духовних практик на землі і можливістю видобутку особистісного ресурсу для кожного з нас: «Я навчилась передавати це диво на вербальному рівні, це вивільнення потужної сили з під покрову індивідуальності і цим секретом володіє кожен носій традицій, як от наприклад наші бабусі».

Катя Chilly: тиша, спокій, сміх, шепіт і спів – це способи увійти у сакральний простір

«Я зрозуміла, що чарівне поруч. Всередині української пісенної традиції, ліричної і календарно-обрядової, лежить не зовсім сум. Вона насправді повільна, трансцендентна: це той стан, що спрямовує нашу увагу всередину, адже саме там джерело. Мелодія, інтенсивність виверження звуку і тембр завжди нагадують собою той ландшафт, звідки взята окрема пісня». Все це вона розповідає до виходу на сцену, а потім…

У переповненому залі вимикається майже все світло (освітлена лише сцена з мікрофоном та кріслом), настає тиша (і це не зважаючи на близько сотні дорослих та ще двадцяти гамірних дітей). Тендітна дівчина виходить на сцену і починає говорити тихо-тихо, просто розповідаючи власний досвід пізнання світу, свого тіла і свого голосу, дивовижно простого і надскладного уміння просто Бути.

«Голос – це лише більш щільне дихання. Навчившись вірно дихати ми навчимося співати і зрозуміємо як жити. Коли ми чуємо наш голос у запису, буває він нас дратує. То насправді дратує та прірва між «я є» і «здаватись». Потрібно віднайти гармонію у собі. Людина може деякий час обходитись без їжі, без води, але не може не дихати. Коли ми дихаємо, ми робимо це разом із триліардами живих істот на планеті».

Катя Chilly: тиша, спокій, сміх, шепіт і спів – це способи увійти у сакральний простір

«Ми повинні вчитись знаходити точку спокою і завдяки внутрішній тиші вчитись слухати простір. Спів – то твоє власне побачення з Богом, уміння знайти своє місце у просторі і спертися на нього, при цьому повністю сконцентрувавшись і розслабившись всередині, контролюючи інтенсивність поштовху повітря. Пісні – це знання зняті з повітря і складені у слова».

«Сміх – це життя на повну міру, це можливість вивільнити голос і розслабити тіло. Наше тіло забуло як здригатись від сміху… Тиша, спокій, сміх, шепіт… А ще сльози. Сльози слабкості чи сили, коли бринить в очах, або коли колючі сльози пронизують все тіло. Саме життя через тіло реагує так».

Катя Chilly: тиша, спокій, сміх, шепіт і спів – це способи увійти у сакральний простір

«Ми всі різні інструменти у оркестрі життя. Важливо те, які люди навколо вас, яку їжу ми споживаємо… Потрібно просто регулярно знаходити час на ті заняття чи дії, що дають нам любов, спокій і безпеку», – ділиться Катя секретом гармонійного життя. І публіка виходить із стану медитації під звуки її чарівного заколисуючого голосу. Голосу, що оповідає процес самопізнання. І настає час теплих обіймів і подяк.Переглядів: 6362
Поширень: 21