У п’ятницю, 11 квітня, поблизу Землі пройде астероїд під назвою 2023 КU. За даними Лабораторії реактивного руху NASA, його розмір становить приблизно 116 метрів у довжину, а відстань до нашої планети сягатиме 1 057 433 км — це майже втричі далі, ніж Місяць.
Попри відносну "близькість", загрози для Землі немає. Об'єкти такого масштабу й траєкторії за класифікацією NASA не вважаються небезпечними, якщо не входять до межі в 7,5 мільйона км. Проте спостереження за ними залишається надзвичайно важливим.
Що відомо про 2023 KU?
Астероїд було відкрито у 2023 році. Він належить до групи навколоземних об’єктів, тобто таких, що перетинають орбіту Землі. Його розмір можна порівняти з футбольним полем або багатоповерховим будинком. Якщо гіпотетично об'єкт такого розміру увійшов би в атмосферу планети, то в разі падіння на сушу він міг би завдати значної локальної шкоди.
NASA та інші міжнародні агентства постійно відстежують рух астероїдів і комет, які пролітають неподалік від Землі. Це дозволяє вчасно виявити потенційно небезпечні об'єкти і розробляти стратегії захисту.
Зазначимо, що із Землі астероід побачити неможливо. Він буде надто далеким і невеликим для спостереження неозброєним оком. Навіть у телескоп його зможуть зафіксувати лише професійні астрономи. Але ті, хто цікавиться космосом, можуть у реальному часі стежити за його траєкторією через інтерактивну мапу NASA Eyes on Asteroids.
Довідково:
- Астероїд діаметром близько 60 метрів, що вибухнув над річкою Тунгуська в 1908 році, зруйнував понад 2000 км² лісу.
-
На сьогодні науковці виявили понад 30 тисяч навколоземних об’єктів, і кожен із них занесено до спеціальних реєстрів.
Читайте також:
У «Мрії» з’явиться власна валюта: нові можливості та мотивація для школярів
Негода не відступає: якою буде погода на Вінниччині 10–11 квітня