У Вінниці навчають молодь, як протидіяти домашньому насильству

У навчальних закладах Вінниці тривають інформаційні зустрічі, присвячені темі домашнього насильства та захисту від нього. Фахівці Вінницького міського центру соціальних служб проводять роз’яснювальну роботу серед учнів та студентів, розповідаючи про різні види домашнього та гендерно зумовленого насильства, можливі шляхи самозахисту та доступні сервіси допомоги для постраждалих.

На даний момент такі зустрічі вже відбулися у чотирьох професійно-технічних училищах міста. Їх проводять представники «Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства» Максим Юрченко, Марія Береза, Ольга Савчук та Наталія Єншина. Про це інформує Вінницька міська рада.

Максим Юрченко, начальник відділу «Служба Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства», зазначив:

«На жаль, проблема домашнього та гендерно зумовленого насильства залишається актуальною та часто замовчується, а постраждалі зазнають віктимізації. Тому ми вважаємо важливим донести до молоді, що насильство може проявлятися як психологічно, так і фізично. У складі Вінницького міського центру соціальних служб ми надаємо всебічну підтримку постраждалим, про що й інформуємо учнів та педагогів».

Під час інформаційних сесій учасники дізнаються про роботу мобільних бригад, які оперативно реагують на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства, виїжджаючи на виклики для надання екстреної допомоги. Окрім того, фахівці розповідають про денний центр та кризові кімнати, що діють при ньому, які слугують безпечним прихистком для постраждалих, де вони можуть отримати необхідну психологічну та правову підтримку.

«Такі заходи сприяють підвищенню рівня обізнаності молоді та формуванню безпечного середовища», – підкреслюють працівники Денного центру.

Нагадуємо, якщо ви стали свідком або зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, не зволікайте та звертайтеся за допомогою:

  • 102 – номер екстреного виклику поліції;
  • 15-47 – урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
  • 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
  • 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству;
  • 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб;
  • 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства).

Читайте також: 

Вінниця стала майданчиком для міжнародного зеленого форуму: подробиці

Вінницькі радіоспортсмени вибороли третє місце на чемпіонаті України зі спортивної радіопеленгації



Переглядів: 186
Поширень: 0