У Вінниці триває процес декомунізації та деколонізації міського простору. Черговим кроком стане перейменування вулиць Генерала Арабея, Чайковського та Можайського. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Вінницької міської ради, підтримавши пропозиції Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, що були напрацьовані на основі звернень родин загиблих захисників та військових частин.
Ці зміни є особливо важливими, адже нові назви вулиць вшанують пам'ять вінничан, які проявили надзвичайну мужність та героїзм у боротьбі з російським агресором і віддали своє життя за Україну.
Уже сьогодні, 2 травня, розпочнеться двомісячне громадське обговорення у форматі електронних консультацій на платформі e-DEM. Це дасть змогу кожному мешканцю громади долучитися до важливого процесу перейменування та висловити свою думку.
За словами заступника директора департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Владислава Теленя, платформа e-DEM вже зарекомендувала себе як ефективний інструмент для залучення широкої громадськості до обговорень важливих для міста питань.
Окрім електронної платформи, свої пропозиції та зауваження вінничани можуть надсилати у письмовій формі до департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради.
Згідно з проєктом рішення виконкому, пропонується перейменувати:
- вулицю Генерала Арабея – на вулицю Владислава Рикова;
- 1-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Богдана Вавілова;
- 2-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Вадима Кондратюка;
- 3-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Георгія Стрелкова;
- 4-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Дениса Бадіки;
- 5-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Артура Іванішина;
- 6-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Олексія Наборського;
- 7-й проїзд Генерала Арабея – на вулицю Олега Смірнова;
- вулицю Чайковського – на вулицю В’ячеслава Ходаківського;
- вулицю Можайського – на вулицю Назарія Гринцевича.
Це перейменування є черговим етапом декомунізації та деколонізації у Вінницькій громаді, яка триває вже 34 роки. За цей час було змінено понад 400 топонімів, особливо активно цей процес розгорнувся після здобуття Україною незалежності та з початком повномасштабної російської агресії.
Ознайомитися з біографіями Героїв, чиї імена пропонується присвоїти вулицям, можна за посиланням.
Читайте також:
У Вінниці на честь полеглих Захисників буде перейменовано ще 10 вулиць: подробиці
Вінницький досвід запровадження "хвилини мовчання" став прикладом для всієї України