На Вінниччині в хащах виявили руїни забутого палацу (фото)

На Вінниччині відкрили унікальну архітектурну знахідку — руїни величного палацу в селі Красне, що входить до Самгородської громади Хмільницького району. Його фото та згадок немає у відкритих джерелах. Єдині свідчення — з уст місцевих мешканців та кількох зацікавлених краєзнавців.

Про це пише видання Україна Інкогніта.

Розповідь про палац надав житель Самгородка. Занурившись у чагарі, які поглинають залишки будівлі, він побачив не просто залишки споруди, а справжні руїни величного маєтку. Незважаючи на занедбаний стан, споруда й досі вражає архітектурою: іонічні або коринфські колони біля головного входу, веранди, рештки ліпнини, вражаюча башта та склепінчасті підвали.

"Спочатку нам здалося, що крізь чагарі ми бачимо силует невеликого палацику, чи то навіть вілли. Але ні – виявилося, що розмір будівлі досить солідний а архітектура достатньо складна. Маркована цегла (мінімум 8 типів), дорогі кахлі із клеймами, залишки ліпнини й колон – усе це лежить у хаотичних купах, але свідчить про колишнє багатство палацу", — йдеться у статті.

Щодо власників палацу, серед місцевих мешканців побутує думка, що маєток належав роду Красуцьких. Натомість дослідник польської спадщини в Україні Дмитро Антонюк у своїй книзі згадує прізвище Полховські. Водночас місцеві впевнено згадують і родину Ребіндерів — власників маєтків у сусідніх селах Софіївка та Самгородок.

Вінницький краєзнавець Вадим Пастернак висуває припущення, що Красне первинно належало саме Ребіндерам. Згодом вони могли продати палац Красуцьким, а Полховський отримав у власність сусідню Софіївку як весільний посаг за доньку Ребіндера. Остаточна відповідь на це питання ще потребує глибшого дослідження.

Історія палацу повторює долю багатьох українських архітектурних пам’яток. У радянський період там розташовувалась контора місцевого колгоспу, а з його розпадом будівлю почали розтягувати на будматеріали.

Читайте також:

У селі Печера на Вінниччині відкриється унікальний музей каміння: подробиці

На Вінниччині виявили схили з рідкісними червонокнижними рослинами: подробиці



Переглядів: 372
Поширень: 0