Попри заборону на маркетингові договори ціни на ліки залишаються високими

Попри гучні обіцянки зниження цін на лікарські засоби після запровадження урядової заборони на укладення маркетингових договорів, реальна ситуація в аптеках для українців не змінилася. Ціни на препарати, що не увійшли до умовного списку топ-100, залишаються високими, а подекуди навіть зросли.

Про це повідомив голова правління ГО "Всеукраїнська фармацевтична палата" та член ради Міжнародної федерації фармацевтів (FIP) Олег Клімов. За його словами, очікувані знижки так і не дійшли до кінцевого споживача.

"На жаль, ми фіксуємо, що виробники не знизили ціни, і це погана історія. Кошти, які раніше йшли на маркетингові договори та трансформувалися у знижки для споживачів, просто 'розчинилися' на рахунках деяких учасників фармринку", — наголосив Клімов.

Нагадаємо, що в лютому РНБО прийняло проміжне рішення, яке мало б стати поштовхом до зниження цін на лікарські засоби в Україні. Частина виробників добровільно погодилася знизити ціни — але лише на обмежений перелік зі 100 найменувань препаратів. Проте, як виявив подальший аналіз, замість загального здешевлення спостерігається зворотна тенденція — на інші препарати ціни зросли.

Експерт звертає увагу: наразі не існує жодного офіційного регуляторного документа, який би закріпив зниження цін у правовому полі. Вся модель ґрунтувалася на неформальній домовленості між виробниками — так званому «джентльменському пакті», що, за словами Клімова, може бути легко відкликаний через економічні виклики або зміну ринкової ситуації.

"Завершується фахове обговорення, і ми сподіваємося вже найближчими днями отримати справедливе та збалансоване рішення. Воно повинно враховувати інтереси не лише виробників і аптечних мереж, але передусім — пацієнтів", — резюмував Клімов.

Читайте також: 

Ліміт на пенсію: чому пенсіонерам обмежують виплати

Аграрії Вінниччини сіють " в активному темпі"



Переглядів: 180
Поширень: 0