Компанія Kärcher спільно з Вінницькою міськрадою реалізувала проєкт із очищення мозаїчних панно у місті

Вінниця доєдналася до знакових міст світу, адже компанія Kärcher, відзначаючи своє 90-річчя, реалізувала у місті проєкт з делікатного очищення унікальних мозаїчних панно другої половини XX століття. Завдяки співпраці з Вінницькою міською радою, фахівці українського представництва компанії 13 травня професійно видалили багаторічні нашарування кіптяви та пилу з мозаїк, що прикрашають три будівлі міста. А вже наступного дня вінничанам продемонстрували можливості інноваційної техніки Kärcher у боротьбі з графіті на міській набережній.

У свій ювілейний рік німецький гігант індустрії чистоти Kärcher ініціював 90 проєктів зі збереження культурної спадщини по всьому світу, підкреслюючи свою багаторічну соціальну відповідальність. Вінниця стала однією з локацій цієї масштабної ініціативи, де було очищено три мозаїчні шедеври.

Заступник Вінницького міського голови Роман Фурман відзначив важливість проєкту:

«Приємно, що Kärcher обрав саме Вінницю для реалізації одного зі своїх ювілейних проєктів. Ми також мали змогу побачити їхню сучасну техніку в дії, яка дозволяє якісно та швидко очищати, зокрема, й об’єкти культурної спадщини. Догляд за такими об’єктами – це питання естетики та їх збереження, про яке ми повинні дбати».

Першим об’єктом, де 13 травня запрацювала техніка Kärcher, стала мозаїка на будівлі Вінницького міського відділення РАЦСу.

Головний архітектор міста Євген Совінський розповів про символізм цих панно:

«Зображення цієї мозаїки, як і панно всередині будівлі, символізують довголіття, достаток, щедрість та процвітання, адже саме тут народжуються нові родини. Свою унікальну тематику мають й інші мозаїчні панно міста, яких налічується понад 30. Вісімнадцять з них нещодавно увійшли до переліку об’єктів культурної спадщини. Усі вони створені у 70–80-х роках минулого століття з надзвичайно довговічного матеріалу – смальти. Сьогодні ми побачили, як вони засяяли новими барвами після очищення від міського пилу. Ми започатковуємо системний догляд за такими об’єктами у співпраці з власниками будівель».

Цього ж дня було проведено очищення мозаїк на фасадах Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища та турклубу «Меркурій».

Головний архітектор міста підкреслив, що при відборі об’єктів враховували не лише їхню історичну цінність, але й технічний стан та якість матеріалів, щоб процес очищення був максимально безпечним і не завдав шкоди.

Представник компанії Kärcher Олексій Щербатенко наголосив на делікатності процесу очищення історичних об’єктів:

«По всьому світу відбуваються наші акції з очищення архітектурних споруд. В Україні така проводиться саме у Вінниці за ініціативи міської ради. Ми використовуємо апарат високого тиску з підігрівом води, ретельно підбираючи потужність та відстань струменю, щоб ефективно видалити забруднення та не пошкодити поверхню».

Наступного дня, на міській набережній, Kärcher продемонстрував ефективність своєї техніки у видаленні графіті.

Керівник з розвитку прямих продажів компанії Олександр Мітяєв зазначив, що мета заходу – показати, як професійне обладнання може сприяти збереженню чистоти та естетики міського середовища.

«Сьогодні ми тестуємо наш апарат для зняття графіті, який очищає поверхні без використання хімічних засобів, лише гарячою водою під високим тиском. Це екологічний та делікатний метод, що не руйнує поверхню», – підкреслив він.

Начальник дільниці сквер-набережної «Рошен» Володимир Ходацький позитивно оцінив результати тестування:

«Як бачимо, обладнання Kärcher показало чудовий результат там, де раніше ми могли впоратися лише за допомогою піскоструминної обробки. Сподіваємося на подальшу співпрацю, яка допоможе зробити наше місто ще чистішим».

Довідково: Компанія Kärcher, заснована у 1935 році, є світовим лідером у сфері технологій очищення та представлена у 83 країнах світу. Українське представництво компанії успішно працює з 2006 року та було визнано одним з найкращих підрозділів у світі. Головний офіс Kärcher реалізував понад 150 проєктів з очищення об'єктів культурної спадщини по всьому світу.

Читайте також:

У Вінниці відбулась комунікаційна зустріч між ветеранами та представниками Вінницької міськради

«Міжнародний день сім’ї не вдома»: у Вінниці відбувся автопробіг на підтримку полонених



Переглядів: 238
Поширень: 0