У спортивній залі вінницького ліцею №11 панувала атмосфера єдності та пам’яті. Діти змагалися у різноманітних дисциплінах: перетягуванні мотузки, шахах, футболі, волейболі та черлідингу. Ці змагання, під назвою «Ігри пам’яті», стали не просто спортивною естафетою, а глибоким актом вшанування випускників ліцею, які віддали своє життя за Україну. Про це інформує Вінницька міська рада.
Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко підкреслила важливість заходу:
«Ігри пам’яті» – це спосіб згадати, вшанувати, подякувати. Через рух, спорт, командну підтримку вони об’єднують наших учнів. Адже саме єдність, відповідальність і сила духу сьогодні надзвичайно важливі».
Патріотичні спортивні ігри вперше були проведені у ліцеї №11 у 2023 році. Ця ініціатива стала відповіддю на пропозицію батьків загиблого випускника ліцею, Героя Олександра Божка.
Батько Олександра поділився своїми думками:
«Саша був спортсменом, патріотом своєї країни. Як і багато батьків, ми не дочекалися свого сина з війни, розв’язаної росією. У цій школі навчається молоде покоління, наше майбутнє, яке будуватиме нашу державу, де будуть шанованими вчителі, лікарі, військові, де пануватиме повага до старших і відданість рідній країні».
Саме ці якості – чесність у боротьбі, повага до товаришів та пам’ять про полеглих – продемонстрували юні учасники "Ігор пам’яті".
Директорка ліцею Валентина Паянок наголосила на глибокому значенні події:
«Такі заходи, як “Ігри пам’яті”, мають глибокий зміст. Діти повинні пам’ятати своїх Героїв, тих, хто навчався у цих стінах, хто не вагаючись став на захист Батьківщини та віддав своє життя за свободу України».
Цей зворушливий захід став важливим кроком у вшануванні пам’яті Героїв та Героїнь, які навчалися у ліцеї №11 та загинули, захищаючи Україну від російської агресії.
Читайте також:
Трикутник та сумне сонце: що означає тату «Зла Мавка»
Жмеринка відзначить День вишиванки безкоштовним проїздом у громадському транспорті