Вінницькі патрульні мають один з найкращих результатів по Україні щодо затримання водіїв, які втекли з місця ДТП

Минулого року у Вінниці патрульна поліція розшукала 171 з 184 водіїв, які після вчинення ДТП покинули місце події. Відсоток розкриття розшукових ДТП становить 90,7%, що є одним з найкращих результатів серед інших управлінь патрульної поліції в Україні. Також правоохоронці активно реалізовують проект «Шкільні офіцери поліції», який направлений на вирішенням питань підліткової та дитячої злочинності. Про це сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету розповів заступник начальника Управління патрульної поліції у Вінницькій області Ященка Віталія. Статистичні дані звіту стосувався території обслуговування управління, а саме – Вінниці та двох трас (Літинської та Київської).

«З початку 2018 року вінницьким патрульним було призначено для відпрацювання 57 633 завдання. В середньому за добу у 2018 році виконується близько 158 завдань. Якщо говорити про роботу патрульної поліції стосовно адміністративних правопорушень, то тут маємо наступні дані за 2018 рік: у сфері порушення правил дорожнього руху було складено 37 354 матеріали, що на 38 % більше ніж у 2017 році. Крім того патрульними зафіксовано адміністративні правопорушення у сфері публічної безпеки, зокрема у 2018 році складено 9 798 матеріалів за порушення публічної безпеки, тоді як за 2017 рік – 10 881 матеріал», – зазначив Віталій Ященко.

Він зазначив, що на особливому контролі як громадськості, так і керівництва НПУ і патрульної поліції зокрема, є виявлення водіїв, які керують транспортним засобом у стані сп’яніння. За 2018 рік патрульними складено 2 897 адміністративних матеріалів за керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

Ще одним важливим аспектом в роботі патрульних є затримання осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів. Так за 2018 рік вінницькі патрульні по гарячих слідах встановили та затримали осіб, причетних до 1 053 злочинів, серед яких – розбої (5), грабежі (28), крадіжки (71), тілесні ушкодження (95), незаконне поводження зі зброєю (64), наркозлочини (469), підробка документів (174), знищення або підробка вузлів агрегатів (58).

«Велика кількість складених адміністративних матеріалів патрульними свідчить про досить суттєве порушення водіями правил дорожнього руху, що є основною причиною дорожньо-транспортних пригод. Найпоширенішими причинами ДТП за аналізований період за даними Департаменту патрульної поліції є порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості руху, керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Ці та інші причини зумовили сумну статистику ДТП на дорогах нашої держави. Зокрема за аналізований період на території обслуговування управління патрульної поліції у Вінницькій області зафіксовано 1 427 ДТП, з них 1 263 – матеріальні (89%) та 164 – з постраждалими (11%), в яких загинуло 25 осіб та травмовано 221 людина», – розповів Віталій Ященко.

Є водії, які після вчинення ДТП з певних причин покидають місце події, зокрема з початку року УПП у Вінницькій області зафіксовано 184 таких водіїв. Розшукати та встановити вдалось 171. Тобто відсоток розкриття розшукових ДТП становить 90,7%, що є одним з найкращих результатів серед інших управлінь патрульної поліції в Україні. 

Управлінням патрульної поліції у Вінницькій області здійснюється активна співпраця з громадськістю. Так у 2018 році було проведено 231 робочу зустріч, 143 зустрічі з громадськістю, 69 масових заходів, 35 лекцій у вищих навчальних закладах, 567 уроків в яких охоплена 15 631 дитина. Зокрема, в кінці 2018 року в управлінні патрульної поліції у Вінницькій області запустили експериментальну модель співробітництва шкіл і поліції «Шкільний офіцер поліції», яка направлена на вирішення проблеми підліткової і дитячої злочинності. Її метою є профілактика негативних явищ і правопорушень у шкільному середовищі через взаємодію міських підрозділів поліції з адміністраціями навчальних закладів.

Віталій Ященко розповів, що у 2018 році за підсумками роботи Управління патрульної поліції Вінницької області було визнано найкращим серед аналогічних підрозділів України. Також він зазначив, що в місті покращується ситуація з безпекою руху, і цьому сприяють встановлення острівців безпеки, додаткове освітлення вулиць та пішохідних переходів тощо.

Міський голова Сергій Моргунов звернув увагу на необхідності підвищення профілактичної роботи як  з водіями, так і з пішоходами. «Учасниками дорожнього руху є пішоходи, велосипедисти, автомобілісти та громадський транспорт, тому важливим є питання попереджувальної та роз’яснювальної роботи з усіма учасниками руху. Особливо, що стосується переходу вулиць у невстановлених місцях, оскільки наїзд на пішоходів є одним із найчастіших видів ДТП. Потрібно посилити роботу з власниками транспортних засобів, які паркуються у невстановлених місцях. Порушень правил паркувань у багатьох випадках, особливо на магістральних вулицях, знижує швидкість руху для громадського транспорту, що в свою чергу призводить до порушення графіку руху громадського транспорту", - сказав Сергій Моргунов.Переглядів: 4155
Поширень: 0