Вінниця приймала важливу делегацію зі Швейцарії, до складу якої увійшли представники Посольства, Державного секретаріату з економічних питань та Програми співробітництва. Цей візит став черговим підтвердженням глибоких та сталих відносин між Вінницею та Швейцарією, які, за словами заступника керівника Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сільвана Хунгербюлера, уже перетворилися на «окремий бренд», інформує Вінницька міська рада.
Під час зустрічі з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, який подякував швейцарським партнерам за багаторічну підтримку у реалізації масштабних інфраструктурних проєктів, обговорювалися як уже втілені ініціативи, так і майбутні плани.
«Мав дуже предметний діалог із нашими швейцарськими партнерами. Пригадали спільні проєкти, які вже стали частиною історії міста, і обговорили майбутні ініціативи. Зокрема, презентував інноваційно-технологічний парк "Кристал" як потенційний майданчик для розвитку бізнесу. Запросив швейцарські компанії долучатися до його формування. Переконаний: саме горизонтальні зв’язки, зокрема між бізнесами, стають найефективнішими у побудові сталого розвитку. Швейцарія – наш надійний стратегічний партнер, і ми вдячні за цю довіру, яка триває вже майже два десятиліття», – зазначив Сергій Моргунов.
Однією з ключових тем візиту був розвиток громадського транспорту, енергоефективність, підтримка мобільності та екологічної інфраструктури. Сільван Хунгербюлер та Марк-Александр Граф, програмний менеджер Державного секретаріату з економічних питань, відвідали Вінницьку транспортну компанію, щоб ознайомитися з роботою трамваїв Tram2000, які раніше курсували вулицями Цюриха.
«Швейцарські трамваї стали частиною міського ритму, а підтримка наших партнерів – надійним плечем у непростий для країни час. Сьогодні у Вінниці вже 39 трамвайних вагонів Tram2000, з яких 24 на маршрутах і щодня перевозять пасажирів. Ми показали партнерам, яку роботу виконано для адаптації цього транспорту. Фахівці нашої транспортної компанії самостійно здійснюють технічні доробки, щоби привести вагони у відповідність до вимог українського законодавства та специфіки міської інфраструктури», – розповів директор департаменту транспорту та міської мобільності ВМР Андрій Сорокін.
Унікальність проєкту полягає в тому, що технічна адаптація трамваїв проводиться безпосередньо у Вінниці силами фахівців трамвайного депо. Це включає не лише дообладнання салонів, а й приведення транспортних засобів до українських стандартів безпеки.
«Ці трамвайні вагони вперше експлуатуються в Україні, тож ми проходимо всі процедури сертифікації з урахуванням місцевих стандартів безпеки. Наприклад, на відміну від Швейцарії, де трамваї курсують окремими лініями, у нас є спільні ділянки з автомобільним рухом. Це потребує встановлення дзеркал заднього огляду, додаткових поворотних і стоп-сигналів, а також інших елементів, яких вимагає наше законодавство. Усе це для того, щоби забезпечити безпечне та комфортне перевезення пасажирів у Вінниці», — додав Андрій Сорокін.
Інженери, які пройшли стажування у Цюриху, успішно застосовують свої знання у Вінниці.
«Tram2000 значно складніші за “Міражі”, які ми експлуатували раніше, тому потребують іншого рівня технічного обслуговування. Ці вагони мають електронні та пневматичні системи, з якими ми раніше не працювали. Під час стажування у Цюриху нас навчали спеціалісти, які роками обслуговували ці вагони. Під керівництвом тамтешніх професіоналів своєї справи ми отримували реальні завдання на практиці: шукали технічні несправності, вчилися виправляти помилки, працювали з гальмівними системами та двигунами. Це був неоціненний досвід, який ми вже використовуємо у Вінниці», – розповів Євгеній Дудник, головний інженер трамвайного депо.
Швейцарські партнери також приділили особливу увагу інфраструктурним проєктам, спрямованим на підвищення енергоефективності, збереження ресурсів та розвиток сталої міської інфраструктури. У рамках візиту були обговорені нові напрями співпраці, зокрема у сферах оновлення електромереж, впровадження сталого освітлення, екологічного транспорту та енергоощадження, що підкреслює глибокі та всебічні перспективи подальшої співпраці.
Читайте також:
Вінницькі ЦНАПи як зразок доступності: мобільний адміністратор та сучасні сервіси для мешканців
Уроки емпатії з дитинства: як у Вінниці виховують покоління без бар’єрів