Рік тому, 26 травня 2024 року, мирне життя Жмеринського ліцею №6 було перервано ворожим обстрілом. Залишки російського дрону влучили в сусідній будинок, спричинивши потужний вибух, що відчули і стіни навчального закладу. Про це інформує My Vin, посилаючись на допис Вінницької обласної ради.
Вибухова хвиля пошкодила 17 склопакетів, деформувала вікна у спортивній залі, обвалила стелю біля входу та зруйнувала водостічну систему. Ці руйнування, хоч і не критичні, серйозно перешкоджали нормальному освітньому процесу та вимагали негайного відновлення.
Завдяки успішній участі в конкурсі обласної Ради «Безпечні стійкі громади», навчальний заклад отримав необхідні кошти для ремонту. Директорка ліцею Людмила Бігун розповіла, що проєкт "Безпечний освітній простір: шлях до стійкості" дозволив об'єднати кошти обласного та місцевого бюджетів. Загальний кошторис проєкту склав 1,55 млн грн, що дало змогу практично повністю відновити пошкоджені частини будівлі.
Сьогодні Жмеринський ліцей №6 знову функціонує, надаючи дітям можливість навчатися офлайн. Спільні зусилля та правильно розставлені пріоритети допомагають громадам долати наслідки війни.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що основними завданнями обласного конкурсу "Безпечні стійкі громади" є безпека, оборона, стійкість та турбота. У час повномасштабної війни, безпека дітей, їхнє здоров'я та можливість здобувати якісну освіту є надважливими пріоритетами, які мають підкріплюватися реальними справами.
"Відновлений ліцей у Жмеринці – це не просто ремонт, це інвестиція у майбутнє, у дітей, яким належить відбудовувати Україну після перемоги. І поки ми маємо можливість жити, навчатися, лікуватися та будувати, варто пам'ятати, кому ми завдячуємо цим — нашим захисникам і захисницям, яких потрібно підтримувати усіма можливими способами: проєктами, донатами та увагою", - наголосив Вячеслав Соколовий.
Читайте також:
Молодь відвідала Вінницьку транспортну компанію у межах проєкту «PROфорієнтація для підлітків»
Учні вінницького ліцею передали десантникам бойовий автомобіль: допомагали навіть найменші