Цього літа у Вінниці триває інклюзивний табір «Тут і тепер» для молоді від реабілітаційного центру «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Програма табору поєднує самовираження, психологічну підтримку та розвиток творчих навичок. Одним із найяскравіших заходів став майстер-клас із виготовлення особистих оберегів з глини, що відбувся просто неба на території Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського.
Про це повідомляє видання My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.
Захід провела знана керамістка, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Філінська. Вона допомагала 18 учасникам та учасницям інклюзивного табору опанувати роботу з глиною: від формування виробу до його декорування. Особливістю кожного оберега став відбиток пальця або ім'я майстра чи майстрині, що робить його унікальним. Після завершення майстер-класу Людмила Філінська запече вироби та подарує їх клієнтам центру як готові керамічні прикраси.
«Програма табору має назву “Тут і тепер”, і кожен її день присвячений певній темі. Сьогодні ми вчимося приймати себе, свою ідентичність та особливості, любити своє ім’я та цінувати свої здібності. Майстер-клас з глини став справжньою родзинкою дня. Це не просто приємне проведення часу, а своєрідна арттерапія та реабілітація», – розповіла організаторка табору та медсестра центру «Гармонія» Світлана Задоян.
Серед учасників табору – 18-річна Софія Андрієвська. Дівчина є давньою відвідувачкою центру «Гармонія» та вже не вперше бере участь у літніх програмах.
«Я дуже люблю літні табори. Ми багато спілкуємося, дізнаємося цікаве, беремо участь у майстер-класах. Ліплення з глини мені дуже сподобалося, вона така м’яка та пластична, корисна для дрібної моторики рук. У “Гармонії” я можу проявити свою творчість у колі однодумців, це дуже важливо для інклюзивності, ми почуваємося тут у своїй тарілці», – поділилася Софія.
Мама Софії, Віта Андрієвська, підкреслює, що такі табори є справжнім прикладом інклюзії в дії.
«Донька у захваті від табору, і я також. Дитина відпочиває, спілкується, отримує багато позитивних емоцій та корисних знань. Ми дуже цінуємо цей заклад та його фахівців, адже тут дітям дають відчути, що вони без обмежень, на рівні з усіма, можуть відпочивати, подорожувати та бути повноцінними членами суспільства».
Читайте також:
Еко-вихідні у Вінниці: прибирання річки Скельна та лекції з благодійним збором на ЗСУ
У Вінниці побудують кілька артезіанських свердловин: що відомо