Доступна Вінниця: як працює служба перевезення людей на кріслах колісних

Із 2006 року у Вінниці, з ініціативи на той час міського голови Володимира Гройсмана та Раїси Панасюк, системно працюють над створенням безбар’єрного простору. Саме тоді стартувала програма «Вінниця зручна для всіх», яка спрямована на озвиток сучасного європейського міста, комфортного для кожного — від людей з інвалідністю до батьків із дитячими візочками.

Про це пише My Vin, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Зокрема, у місті з 2007 року працює служба перевезення людей на кріслах колісних. Наразі її надають центр реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк та однойменна громадська організація. З початку року вони спільно надали понад 5 800 транспортних послуг.

У розпорядженні надавачів транспортної послуги два мікроавтобуси, адаптовані для людей з інвалідністю. Транспорт може перевозити людей з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на кріслах колісних, людей з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема дітей, Захисників і Захисниць України з інвалідністю внаслідок війни, а також людей, що тимчасово втратили мобільність та мають довідку від лікаря. Для людей, які належать до цих категорій, послуга безоплатна.

Соціальна транспортна послуга надає можливість пересуватись по місту, щоб розв'язати важливі питання. Автомобіль відвозить до лікарень, місць навчання, дозвілля чи роботи, вокзалів, для отримання соціальних, юридичних чи психологічних послуг, соціальних закладів тощо.

Транспортна послуга за потреби може надаватися поряд із послугою супроводу. Працівники допомагають маломобільним громадянам дістатися від дверей будинку чи квартири до автомобіля та відповідно від транспорту до необхідного закладу. Таку послугу з початку року було надано 1327 разів.

Транспортну послугу та послугу супроводу можна замовити з понеділка по п’ятницю, у невідкладних випадках вона функціонує також у вихідні. Замовлення приймає диспетчер за номером телефону: 067-430-00-62. Телефонувати рекомендовано за 2 робочих дні до запланованого виїзду.

Нагадаємо також, що наразі у Вінниці реалізують перший комплексний маршрут безбар’єрності в межах проєкту «Рух без бар’єрів», що реалізується Міністерством розвитку громад та територій України в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Протяжність цього шляху складає 12 км, в межах якого відбудеться облаштування елементів доступності. Стартовою точкою маршруту у Вінниці стала багатоповерхівка на вул. Зулінського, де на прохання ветерана Вінницька міська рада встановлює ліфт. У центрі міста маршрут охоплює ключові вулиці: Соборну, Театральну, Магістратську, Оводова та Артинова.

Читайте також:

Вінниця переходить на енергоощадне освітлення: 100% вуличних ліхтарів стануть LED

На Вінниччині жінка знайшла понад 20 давніх єврейських поховань просто у себе на подвір’ї



Переглядів: 405
Поширень: 0