У деяких регіонах України – зокрема на території Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та південного заходу Одещини – фахівці фіксують збільшення чисельності надзвичайно небезпечного шкідника – сарани (Locusta migratoria). У Вінницькій області її наразі не зафіксовано, однак через спекотну та суху погоду є ризик, що шкідник може поширитися й на інші території.
Про це інформує My Vin, посилаючись на сайт Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Цей шкідник – поліфаг, тобто здатен знищувати практично всі зелені рослини, але найбільше «полюбляє» злакові культури: кукурудзу, пшеницю, просо, сорго, а також очерет і пирій. Імаго (дорослі особини) та личинки об’їдають листя, стебла, а іноді – й насіння. При масовому розмноженні личинки утворюють великі скупчення (так звані «куліги»), а доросла сарана може мігрувати зграями на сотні кілометрів — до 300 км за добу.
До прикладу: лише одна тисяча особин сарани на квадратному метрі може з’їсти 30 кг зеленої маси. Це становить серйозну загрозу врожаю, особливо в посушливі періоди.
Хоча у Вінницькій області сарану поки не виявлено, Головне управління Держпродспоживслужби закликає аграріїв, землекористувачів та громади не зволікати й почати превентивну роботу:
-
Обстежити сільськогосподарські угіддя, пасовища, неорні землі та багаторічні трави – саме ці ділянки найчастіше заселяє сарана.
-
Проводити регулярний моніторинг – згідно з законодавством, підприємства та громадяни мають обов’язково інформувати органи влади у разі виявлення шкідників.
-
За появи личинок – слід негайно вживати заходів щодо їх знищення.
Якщо сарана з’явиться на присадибній ділянці – дозволено використовувати побутові оприскувачі та засоби захисту рослин, які дозволені до використання населенням.
Читайте також:
У «Кармелюковому Поділлі» на Вінниччині оселився 20-річний поні Магік
У Хмільнику поліцейські та капелани організували риболовлю для ветеранів