Іванівська ОТГ розпочала будівництво сільської амбулаторії за рахунок власного бюджету

Вартість робіт складає 3 млн грн. Про це  під час зустрічі з питань комунікації та налагодження зв’язків з громадськістю повідомив голова  громади Михайло Кулик. Зустріч  відбулась  в ОТГ за сприяння Вінницького ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD  з Європою» та Мінрегіону України.

Іванівська ОТГ Калинівського району Вінниччини є сільською громадою, що була створена у 2017 році.  В ОТГ функціонує перший  рівень медицини в рамках діяльності сільських амбулаторій. Одна із них працює в с. Іванів – у центрі громади, друга – в с.Гущинці, що є старостинським округом ОТГ.

«Ми планували взяти участь в Урядовому проекті підтримки сільської медицини, але  нас не включили до списку громад, в яких будуть збудовані амбулаторії за кошти державного бюджету. Тож на сесії сільської ради прийняли рішення про вирішення проблеми власним коштом.  Справа в тому, що Гущинецький старостинський округ включає три населені пункти, а відтак має  більшість сервісів -  ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ та амбулаторію, яка обслуговує жителів навколишніх сіл, але знаходиться в одному приміщенні з дитячим садочком.  І ДНЗ, і амбулаторія не відповідають новим стандартам  для таких приміщень. За нормами,  на площі, що займає ДНЗ, має бути 50 дітей, а на сьогодні там – 80. Крім цього, є черга. Ми придбали занедбане приміщення магазину площею 235 м2, де буде розташовано сільську амбулаторію.  Зважаючи на те, що у нас черга до ДНЗ складає 43 дитини, це вирішить і проблему дошкільної освіти у громаді, і якісного обслуговування  пацієнтів.  Більшість коштів буде витрачено з бюджету ОТГ, також залучимо і спонсорські кошти», - повідомив голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик.

Іванівська ОТГ розпочала будівництво сільської амбулаторії за рахунок власного бюджету

За словами  завідувачки Гущинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Валентини Довгалюк, амбулаторія не може  бути розміщена в одному приміщенні із дошкільним навчальним закладом, адже  медичний заклад працює із пацієнтами, що мають різні захворювання, в тому числі й інфекційні.

«У нас задекларовано 1900 осіб, обслуговуються і громадяни із сусідніх населених пунктів. Зокрема, з с.Кам’яногірка та с. Мізяків є пацієнти з «червоного списку»,  відтак, не виключено поповнення штату лікарів. Щодня ми обслуговуємо від 20 до 50 пацієнтів. За стандартами наше приміщення не відповідає вимогам. Наприклад,  щеплення і прийом педіатра  - це різні кабінети, а у нас – один.  Нова амублаторія вирішить  проблему дотримання санітарних норм і надасть можливість  правильно розмістити всі підрозділи та  кабінети для прийому і лікування, адже у нас є ще денний стаціонар. Крім того, у будівлі нової амбулаторії буде функціонувати аптека, що дуже зручно. Ми сподіваємось, що громада нам допоможе з деяким обладнанням», - пояснила Валентина Довгалюк.

Іванівська ОТГ розпочала будівництво сільської амбулаторії за рахунок власного бюджету

Як повідомив Михайло Кулик, за умови  підготовленого приміщення медичного закладу, громада має можливість взяти участь у  конкурсі проектів на отримання державної допомоги з обладнання сільських амбулаторій, тож  відповідний проект вже підготовлено. Нову сільську амбулаторію  в с. Гущинці Іванівської ОТГ планують відкрити до Дня медичного працівника,  влітку 2019 року.

Для інформації:  Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень  проводиться в Україні з 2014 року. Вона спрямована на формування ефективної системи місцевого самоврядування, здатного вирішувати всі питання місцевого значення. Її ініціатором є Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.Переглядів: 4417
Поширень: 2