Вінницьке море, коралові поліпи та головоногі молюски. Як вінницька малеча на вихідних з мамонтом «гуляла»

Куди поділось море та чому вимерли динозаври? Відповідь на ці питання маленькі вінничани шукали у Краєзнавчому музеї.

В захопливу мандрівку в далеке-далеке минуле вирушили 20 дослідників історії нашого краю. Для них влаштували інтерактивну екскурсію в кам’яний вік разом із першими тваринами на Землі. Таємниці минулого діти відкривали разом із співробітниками музею.

Перша зупинка – біля залишків жителів Сарматського моря. Діти дізнались, що частина території, де вони зараз мешкають, мільйони років тому була морським дном.

Вінницьке море, коралові поліпи та головоногі молюски. Як вінницька малеча на вихідних з мамонтом «гуляла»

«Про це свідчать коралові поліпи, як у Єгипті, знайдені археологами на Вінниччині. А ще, море було теплим, воно кишіло різними жителями», - розповідає дітям завідувачка науково-дослідницьким відділом природи екскурсовод Наталя Захарчук.

Зображення одного з них, белемніта, діти зібрали з величезних кубиків. А от шматочки справжньої древньої істоти — розглянули в експозиції розкопок. Екскурсія проходила в ігровій формі, щоб маленькі відвідувачі не втомлювалися.

Найменших - супроводжували батьки. «Ми прийшли сім’єю, привели двох синочків - 6 і 4 роки. Рекламу інтерактиву прочитали в інтернеті. Нас зацікавив мамонт. Зазвичай дитину у звичайний день не затягнеш в музей. А от такі форми, коли з відвідувачами граються — це класно. Діти в захваті й ми з чоловіком теж. Я вперше потрапила сюди, коли вже була студенткою», - розповідає мама учасників екскурсії Марка і Тимура  Юлія Бондар.

Дітям демонстрували на картинках перших тварин на Землі, а потім, показували справжнісінькі залишки їхніх скелетів. Одному з них – шерстистому носорогу, дали ім’я: Дворіг.

Впоравшись із завданнями гіда, діти зробили привал біля ексклюзиву скарбниці музею: кістяка мамонта Вінні. Для зручності відвідувачів музейники власноруч виготовили подушки для сидіння.

Вінницьке море, коралові поліпи та головоногі молюски. Як вінницька малеча на вихідних з мамонтом «гуляла»

Історію древніх велетнів Льодовикової ери закріпили через мультяшних героїв Мені, Еллі та Персика та маленького мамонтенятка, який мандрував у пошуках мами.

Діти ділились враженнями від мандрів: «Ми складали з кубиків великого кальмара, тільки колись він називався по-іншому. А ще звіра, схожого на мамонта, мастодонта, тільки в нього чотири бивні. А ще я дізнався, що колись носороги були волохатими й вони дружили з мамонтами», - розповідає 7-ми річний дослідник Славко.

На останок, дослідники влаштували археологічні розкопки та познайомились з Неандертальцем Федором. Викопали зуб тарпана та кілька шматків залишків стародавнього посуду. 

«А мені копати сподобалось найбільше, я знайшов стародавню штуку, це, мабуть, кусок мастодонта», - каже 5-ти річний Сашко.

Вінницький обласний краєзнавчий музей почав проводити тематичні екскурсії «Мамонт Вінні та його друзі. Подорож у далеке минуле» понад рік тому. Подібні мандрівки минулим тут влаштовують щонеділі. Єдина умова – реєстрація заздалегідь.Переглядів: 4457
Поширень: 1