На фінальному етапі розробки проєкту з термомодернізації будівлі Вінницького ліцею №32 його презентували безпосередньо у стінах закладу. На зустрічі 14 жовтня були присутні, зокрема, рідні випускників школи, які загинули на війні. Раніше вони звернулися до департаменту капітального будівництва міськради з колективним листом із проханням пофарбувати фасад ліцею у кольори Державного Прапора України. Їхня ідея знайшла відображення у візуальному рішенні проєкту, яке в підсумку отримало схвалення всіх учасників обговорення.
Про це інформує My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.
Зустріч відбулась за участі директорки департаменту освіти Оксани Яценко, директора департаменту капітального будівництва Дениса Мазуренка, головного архітектора Вінниці, першого заступника департаменту архітектури та містобудування Євгена Совінського, а також представника проєктної організації. У її перебігу присутні з перших вуст дізналися про усі напрацювання щодо майбутнього оновлення ліцею та мали змогу поставити свої запитання чи внести пропозиції.
«Сьогоднішня зустріч була наслідком звернення родин загиблих випускників 32 ліцею щодо того як вони бачать фасад закладу. Це їхнє законне право і, зрозуміло, що ми не могли не дослухатись, – зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. – Ви бачите, проєкт розроблено відповідно у синьо-жовтих кольорах нашого прапора, які додадуть школі урочистого вигляду. А ще це стане черговим підтвердженням того, що вінничани бережуть пам’ять про Захисників та Захисниць, які віддали свої життя у боротьбі з ворогом, та дуже шанують місця, котрі відчувають із ними зв’язок».
Читайте також
Вінницький медуніверситет потрапив до світового рейтингу Times Higher Education
Зі свого боку Денис Мазуренко акцентував увагу учасників зібрання на заходах, передбачених проєктом, в частині термомодернізації будівлі ліцею, спрямованих на раціональне та економне використання енергетичних ресурсів.
«У межах заходів з енергозбереження ми замінимо на металочерепицю та утеплимо покрівлю як старого, так і нового корпусів. Також утеплюємо всі фасади, цоколі й фундамент, поміняємо вікна, зробимо гідроізоляцію, відновимо благоустрій. Зокрема, передбачаємо облаштування на території велопарковки, двох паркомісць для маломобільних груп населення та невеличкого майданчика для проведення різноманітних заходів та занять з волейболу. А по периметру закладу встановимо паркан, який, зокрема необхідний, щоб убезпечити учнів від проїжджої частини, – розповів директор департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради. – Завдяки погодженню фасадних рішень рідними загиблих воїнів, ми можемо перейти до завершального етапу формування проєкту – його експертної технічної оцінки та складання ПКД, після чого фактично будемо готові до виконання будівельно-монтажних робіт, старт яких заплановано на початок наступного року».
Своєю чергою головний архітектор м. Вінниця Євген Совінський підкреслив, що під час проєктування фахівці потурбувалися й про збереження самобутніх архітектурних елементів старого корпусу школи, датованого 1937 роком, що є цінною історичною забудовою як з позиції пам’яті, так і відтворення тяглості поколінь, котрі свого часу тут навчалися.
А Оксана Яценко, у підсумку зібрання, наголосила, що попри війну Вінницька міська рада, не припиняє опікуватися термомодернізацією освітніх закладів. Це надзвичайно важливо, оскільки дозволяє скоротити споживання енергії, що дуже актуально, та створити сприятливі умови для навчання дітей.
«Станом на зараз вже утеплено 47 % закладів освіти й міська рада продовжує рухатись у цьому напрямі. Прикладом, попри воєнний час, були виділені кошти з бюджету громади для продовження робіт з термомодернізації ліцеїв №№23,18, Палацу дітей та юнацтва, які розпочали до повномасштабного вторгнення. Зараз плануємо виконати відповідні заходи у 32 школі, триває заміна покрівлі на будівлях 4 та 29 ліцеїв, а також у селі Гавришівка, тобто міська рада, й у такий важкий період, працює над тим, щоб всі учасники освітнього процесу перебували у комфортних умовах і наші діти могли отримувати якісні знання, адже це вагомий внесок у перемогу України», – зазначила директорка департаменту освіти.
Читайте також:
У Нападівці на Вінниччині відкрили меморіальні дошки Станіславу Бажурі та Михайлу Гончаруку
У Вінниці завершили серію занять із надання першої домедичної допомоги