Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

Стикаючись зі світом мистецтва ми лікуємо власні душі, очищуємось внутрішньо, отримуємо потужну хвилю натхнення. Отримати заряд прекрасного і насолодитись творами художників, музикантів та талановитих виноробів в один вечір запросили вінничан організатори серії незвичних івентів – Влад і Олена. Вони виступили організаторами проекту вечірок, що проходитимуть у незвичних місцях і зовсім по-особливому. 

Перша подія була задумана як вечір для гедоністів, з вином від ресторану «Pasta e Vino», переглядом унікальної експозиції художнього музею і прослуховуванню музичної інструментальної класики з кінофільмів у виконанні талановитих вінницьких музикантів: Богдани Чмеловської, Максима Тарана, Єлизавети Тюваєвої, Марії Лемішко.

Чи знайоме вам почуття завмирання серця перед красою створеною обдарованими людьми мистецтва? Коли стишуєш слова і кроки заходячи у музей, стіни якого прикрашають шедеври… Коли музика прекрасна настільки, що не наважуєшся аплодувати, щоб не порушити краси моменту… У цей вечір всі присутні пережили саме такі відчуття!

Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

А розпочалась подорож з перегляду музейної колекції. Постійно діюча експозиція музею, що була створена в 2005 році, представлена шістьма залами, які демонструють відвідувачам близько 300 експонатів. Це лише 3% скарбів музею і вони вражають. 

Починається екскурсія біля полотна «Юнак із лютнею», датованого початком XVII століття. І поки гості ним милуються починає звучати бандура. Іван Степанов виконує сучасні мелодії, які звучать заворожуючи, а гості уважно слухають екскурсоводів, що розповідають про картини та скульптури унікальної музейної колекції.

Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

Це рух історією, від старовинних полотен, які ще не мають атрибуції, до романтизму XIX століття та робіт початку XX-го. Від творів видатних майстрів, до Подільських хатніх ікон. Нарешті, підіймаючись сходами, публіка проходить на другий поверх, де на столах їх зустрічає вино та цукерки, а також квіти і свічки, що створюють чарівну атмосферу. 

Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

Тут розташовано салон мистецтв музею, де свого часу виступали зірки класичної музики. Чудовий рояль є його окрасою і він подарував свої чарівні звуки присутнім у цей вечір в музеї. Крізь відчинені вікна старовинної будівлі, вітер вириває звуки на вулицю і носить їх весною… Акорди лунають з під вправних пальців піаністки, струни віолончелі слухаються смичка, скрипки співають...

Тіні рухаються на стелі салону, музика заповнює увесь простір зали. Люди стоять або сидять, смакують вино і насолоджуються кожною нотою. Звучать знайомі композиції, авторства Людовіко Ейнауді, Євгена Хмари, Ганса Ціммера, Девіда Гаретта, під які хочеться замислитись. 

Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

«Життя коротке, тож творіть добро, любіть своїх близьких, слухайте гарну музику і надихайтесь. Це і є мета наших музичних вечорів», – говорять організатори. І обіцяють, що наступного разу покличуть насолодитись мистецтвом до вінницьких катакомб, приміщення архіву, закинутих горищ, або й на берег Бугу.

Наступний вечір буде ще більш непересічним, адже відбудеться у приміщенні Вінницької обласної бібліотеки ім. Тімірязєва. 23 березня з 18.0 0до 20.00 тут відбуватиметься «Тиха вечірка» або Good Silent Party II. Учасники мають прийти зі смартфоном і навушниками, напередодні завантажити застосунок «Радіо Сковорода». Одночасно у 20 містах країни люди приєднаються до радіоефіру де спочатку зазвучить сучасна українська танцювальна музика, а потім до спілкування приєднається гість – Сергій Жадан. Трансляція йтиме зі Старобільська Луганської області.

Особливі вечірки. Локація перша: художній музей. Свічки, вино і сучасна класика

Усіх, хто бажає спробувати новий незвичний формат вечірок, просять зареєструватись за посиланнямПереглядів: 3072
Поширень: 2