Вінниця підписала меморандум зі Швейцарією про фінансове управління

Вінниця входить у трійку найпрозоріших міст України за Рейтингом прозорості українських міст програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine. І сьогодні, 14 листопада, місто зробило ще один крок у цьому напрямі – Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом із заступником Посла та керівником відділу співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Жан-Люком Бернасконі підписали відповідний Меморандум про співпрацю в межах міжнародного проєкту «Фіскальне врядування для місцевого відновлення та відбудови (FG4R)», який реалізує Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Про це інформує My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.

Документ відкриває можливість для подальшого вдосконалення фінансового управління громади: від підсилення системи адміністрування доходів до якіснішого планування та використання бюджетних коштів. Запроваджені інструменти допоможуть ефективніше працювати з ресурсами, підтримувати економічну активність, залучати інвестиції та створювати кращі умови для розвитку бізнесу у Вінниці, зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Вінниця посідає високі позиції у рейтингах прозорості та відкритості фінансів. Ми прагнемо, щоб громада й надалі була сильною, спроможною раціонально використовувати ресурси й залучати інвестиції для розвитку громади. Тож разом із партнерами з SECO ми робимо крок до сучасного, відкритого та ефективного управління містом, якому довіряють не лише громадяни, а й міжнародні партнери», – наголосив Сергій Моргунов.

Власне, проєкт «Фіскальне врядування для місцевого відновлення та відбудови (FG4R)» розрахований на чотири роки і візьмуть участь в ньому лише п’ять громад – Вінниця, Львів, Житомир, Чернівці та Хмельницький. Його реалізація сприятиме впровадженню сучасних європейських практик бюджетного процесу та доповнить ті напрацювання, що Вінниця вже має.

«Очікуємо, що ця співпраця стане важливим кроком у підвищенні відкритості міста, впровадженні цифрових рішень і посиленні нашої прозорості та відкритості», – додав Сергій Моргунов.

Вінницька міська рада має багаторічний досвід співпраці та постійну підтримку Посольства Швейцарії в Україні, яка триває майже 20 років. Так, у межах проєкту «Ефективне управління місцевими фінансами в Україні» (вересень 2021 – березень 2022) експерти оцінювали ефективність фінансового управління громади за 32 показниками 2018–2020 років. За результатами експертизи було підготовлено звіт PEFA на субнаціональному рівні, і Вінницька міська рада отримала високу оцінку роботи фінансово-економічного блоку.

А у 2024 році на замовлення SECO Всеукраїнська ГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» провела оглядову місію та оцінку потреб громади у сфері публічного фінансового менеджменту на регіональному та муніципальному рівнях в Україні.

Представники проєкту детальніше розповіли про компоненти, з яких складається проєкт:

• Компонент 1. Прозорість та підзвітність бюджетів

• Компонент 2. Управління доходами та борговою спроможністю

• Компонент 3. Середньострокове бюджетування та управління інвестиціями

• Компонент 4. Навчання, обмін досвідом і комунікація

Першим етапом реалізації проєкту стане аналіз фінансової системи міста та підготовка дорожньої карти змін, яка визначить послідовний і системний підхід до подальшого розвитку громади. В межах цієї роботи планується також запуск навчальних заходів та консультацій для фінансових департаментів.

Читайте також:

Вінниця продовжує розвивати безбар’єрність: ЦПМСД №2 облаштують для людей на кріслах колісних

У Вінницькій області поліція та місцеві жителі врятували жінку, яка добу пролежала в хащах



Переглядів: 239
Поширень: 0