У Вінниці підписали меморандум про творчу співпрацю між «Театральною спільнотою Грузії» та театром ім.Садовського

У Вінниці відбулося підписання меморандуму про творчу співпрацю між творчою спілкою «Театральна спільнота Грузії», Вінницьким обласним академічним музично- драматичним театром імені Садовського за сприяння ГО «Кращий Художник / The BestArtist», зокрема народного художника України Володимира Козюка.

Приурочили укладення угоди, історичної для мистецького життя міста, до Міжнародного дня театру, який відзначатиметься 27 березня.

Підписання меморандуму було за участі участь:

  • Станіслав Городинський, директор управління культури та мистецтв Вінницької ОДА;
  • Георгій Гегечкорі – керівник творчої спілки «Театральна спільнота Грузії», Народний художник Грузії, радник міністра культури;
  • Володимир Козюк – Народний художник України, голова ГО «Кращий Художник / The Best Artist»;
  • Володимир Лозовський – директор Вінницького обласного академічного музично-драматичного театрому імені Садовського, Заслужений працівник культури;
  • Констянтин Абашідзе – заступник керівника творчої спілки «Театральна спільнота Грузії», художній керівник Драматичного театру імені Ладо Месхішвілі (м. Кутаісі).

Документ своїми підписами скріпили голова Театрального товариства Грузії Георгій Гегечкорі та директор Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Садовського Володимир Лозовський. Меморандум складається з чотирьох пунктів.

У Вінниці підписали меморандум про творчу співпрацю між «Театральною спільнотою Грузії» та театром ім.Садовського

Перший передбачає обмін гастролями, під час яких театри матимуть можливість презентувати по 2–3 привезені вистави і переглянути постановки приймаючої сторони. Другий – дає можливість обмінюватися режисерами, а у перспективі – акторами для постановки вистав. Третій – це виготовлення спільних театральних продуктів, тобто створення вистав за участі і українських, і грузинських акторів. Четвертий пункт дозволяє у рамках співпраці проводити спільні презентації, творчі вечори для сценаристів чи музикантів, при чому не лише з обох сторін, а за участі усіх театрів, які уклали договори з Театральною спільнотою Грузії, а це театри Польщі, Вірменії, Польщі та інших країн.

«Торік ми познайомилися з Володимиром Козюком у Грузії і з перших днів знайомтсва склалося враження, що знаю його вже 20 років, – каже голова Театрального товариства Грузії Георгій Гегечкорі. – Тоді у розмові висловили бажання, що було б добре зав’язати тісні зв’язки з українськими театрами. І от сьогодні ми у Вінниці підписуємо угоду про співпрацю з вінницьким театром, де знайшли нових друзів для того, щоб разом нести театральну культуру у маси. У Грузії ми маємо 29 театрів, 22 з них носять звання народних і тримають високу планку, але одна справа «варитися у власному соку», а інша – презентувати свою творчість за кордоном і обмінюватися досвідом з колегами з інших країн. Саме з цією метою ми укладаємо угоди про співпрацю з театрам в різних країнах, адже один із пунктів меморандуму передбачає активну творчу співпрацю у форматі co-production».

Зі свого боку директор Вінницького музично-драматичного театру Володимир Лозовський додав, що театральне життя Вінниччині досить активне. Днями театр презентує нову премєру «Смішні гроші», 5 квітня актори відвідають з гастролями Харків, а 9 квітня – Київ. Але підписаний меморандум дозволить нашому театру виїхати за межі України і показати свою творчість за кордоном.

Резюмував зустріч народний художник України Володимир Козюк. Він зауважив, що один з напрямків роботи «Кращий Художник / The Best Artist» полягає у просуванні українського мистецтва на світовій арені, бо воно достойне того, щоб його побачили і
пізнали якомога більше людей.

У Вінниці підписали меморандум про творчу співпрацю між «Театральною спільнотою Грузії» та театром ім.Садовського

«Коли я зустрів Георгія в Тбілісі, я одразу зрозумів, що це не проста зустріч, це крок для подальшої співпраці між двома країнами та двома містами, – відзначає Володимир Козюк. – Після низки переговорів і організаційних моментів ми маємо можливість приймати у Вінниці представників мистецької еліти Грузії, які приїхати, щоб потоваришувати з нашими музично-драматичним театром, а у перспективі можливо навіть буде укладена угода про співпрацю між два ляльковими театрами – з Кутаїсі та Вінниці.

Окрім цього, у нашому конкурсі Кращий Художник / The Best Artist» торік брали участь художники із Грузії і маю надію, що й цього року вони виграють конкурс і потраплять до фіналу, щоб знову приїхати до Вінниці і відтворити на своїх полотнах «золоту провінцію».

У Вінниці підписали меморандум про творчу співпрацю між «Театральною спільнотою Грузії» та театром ім.Садовського

Після офіційної частини заходу відбулося відкриття спільної українсько-грузинської живописної виставки. У експозиції свої полонта презентували:

  • Григорій Гегечкорі – керівник творчої спілки «Театральна спільнота Грузії», Народний художник Грузії, радник міністра культури;
  • Давид Іванішвілі – члена спілки грузинських художників, екс-керівник відділу мистецтва Міжародної акаемії кульутри і мистецтва;
  • Володимир Козюк – Народний художник України, голова ГО «Кращий Художник / The Best Artist».


Переглядів: 3960
Поширень: 0