У Вінниці презентували Міжнародний соціальний проект «Книга добра»

3 квітня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбулася презентація літературно-художнього видання «КНИГА ДОБРА» (упорядники В. Плахта, Л. Боднарчук) у рамках Міжнародного соціального проекту.

«КНИГА ДОБРА» – унікальний проект, ініціатор якого БО «Благодійний фонд «Чисті серцем». Стартував проект у лютому 2017 року за підтримки Міністерства закордонних справ України (в особі Міністра Павла Клімкіна), Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства людських ресурсів Угорщини, народного депутата і письменниці Марії Матіос та з благословення, нині покійного, Його Преосвященства Любомира Гузара. Також учасниками виступили волонтери, журналісти та митці, проте головні її творці – більше трьохсот тисяч дітей, які поділилися добром з усією країною, усім світом. 

У Вінниці презентували Міжнародний соціальний проект «Книга добра»

 «Книга добра» унікальна як за виконанням, так і за наповненням. Вона містить 100 реальних історій про добро в різних його проявах. Писали історії українці, при чому конкуренція на розміщення в даному видані була велика. 50 творчих робіт обрали з-понад трьох тисяч історій. Відбором займалася спеціальна літературна комісія. Авторами ж ілюстрацій до обраних художніх творів стали школярі. Історії, що не ввійшли до книги, розміщені на сайті knyga-dobra.blogspot.com та на сторінці – «Книга Добра» у Facebook.

Книгу виготовляли у майстернях Центру української культури у м.Таллінн (Естонія). Її друкували на спеціальному папері, що зберігається більше тисячі років. Папір виготовляли з бавовни і сушених трав. На кожну сторінку створили окреме кліше, де вивели історії про добро каліграфічним почерком.

У Вінниці презентували Міжнародний соціальний проект «Книга добра»

Виготовлено 100 ексклюзивних екземплярів «Книги Добра» (на черпаному папері) та 10 000 примірників друкованих книг. З них 25 унікальних книг разом із друкованими копіями – для презентації в обласних центрах України та передачі бібліотекам і загальноосвітнім школам.

Перший примірник «Книги добра» було урочисто передано у Національну бібліотеку України ім. Вернадського.

За участю дітей з різних областей України, в межах реалізації Міжнародного соціального проекту, літературно-художнє видання «Книга Добра» було презентовано і передано вбібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великої Британії, Національну бібліотеку Ватикану (Італія), Олександріївську бібліотеку (Єгипет), а також книгозбірням Туреччини, Литви, Латвії, Естонії та Румунії.

У Вінниці презентували Міжнародний соціальний проект «Книга добра»

«Книга Добра» є джерелом інформації про людяність, щирість та добро у повсякденному житті.Вона вселяє віру у мирне майбутнє, надихає на перемоги у добрих починаннях та показує всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми.

У презентації взяли участь представники влади, місцевого самоврядування тапредставники районних відділів освіти Вінницької області разом з активними і талановитими дітьми. Зокрема Почесний консул Угорщини у Івано-Франківську та Івано-Франківській області Василь Вишиванюк, депутат Верховної Ради України Сергій Кудлаєнко, голова постійної комісії з питань культури, освіти, сімї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк, голова правління «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолій Слівінський та директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Лариса Сеник.

У Вінниці презентували Міжнародний соціальний проект «Книга добра»

Модератором виступила Валентина Вельган, голова відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у Шаргородському районі.

На заході звучали розповіді дітей, які брали участь у презентації та передачі «Книги добра» в різні країни світу та було представлено відеоролики про їх подорожі.

В свою чергу Анатолій Слівінський презентував «Сторінки добра», створені для кожного району Вінницької області та розміщені у соціальній мережі Facebook. На таких сторінках діти зможуть опублікувати свої розповіді про добрі вчинки та малюнки про добро.Переглядів: 4773
Поширень: 0