У першому кварталі 2019 року майже 8 тис. осіб знайшли роботу за допомогою Вінницької обласної служби зайнятості

Протягом 1 кварталу 2019 року Вінницька обласна служба зайнятості працевлаштувала 7911 осіб і це на 27,5% більше, ніж за відповідний період 2018 року. З числа колишніх безробітних майже половина знайшли роботу у сільському господарстві, 15% - в переробній промисловості, 9% в оптовій та роздрібній торгівлі, кожний двадцятий – у будівництві, 4,2% у охороні здоров’я, по 3% - у транспорті та освіті тощо.

Як повідомила директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська, на ринку праці області, як і України в цілому, спостерігаються позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття, а завдяки осучасненню сервісів служби зайнятості зростає швидкість працевлаштування. 

«Робота в регіоні є, і ті, хто хочуть працювати, швидко її знаходять. Так, 3 тис. осіб, або майже 38% від усіх працевлаштованих знайшли роботу протягом 7 днів, ще до набуття статусу безробітного», - розповіла Г. Скоковська.

У першому кварталі 2019 року майже 8 тис. осіб знайшли роботу за допомогою Вінницької обласної служби зайнятості

Позитивний ефект має стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, протягом 3 місяців 2019 року 131 роботодавець скористався цією послугою та на нові робочі місця були працевлаштовані 196 осіб.

Актуальним на сьогодні є залучення безробітних до робіт з благоустрою населених пунктів шляхом участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Загалом, протягом січня-березня 2019 року в таких роботах взяли участь майже 2,3 тис. осіб.

Щоб підвищити професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи у першому кварталі 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 3720 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, 1904 особи навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, були: перукар (перукар-модельєр), водій автотранспортних засобів, манікюрник, лицювальник-плиточник.

Довідково: До обласної служби зайнятості за допомогою у пошуку працівників звернулись 3,1 тис. роботодавців, які подали 12,9 тис. вакансій. Станом на 01.04.2019 року на 1 вакансію претендували 5 безробітних.Переглядів: 2332
Поширень: 0