Вінничани, яким пощастило отримати від банківської установи амністію, мають задекларувати доходи

ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує громадянам про необхідність декларування доходів отриманих у 2018 році. Зокрема, звертається цього разу до тим, хто отримав додаткове благо від банківських установ (далі – банк).

Мова йде про основні суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором (банком) за його самостійним рішенням, до закінчення строку позовної давності. Причому таке рішення не є пов'язаним із процедурою банкрутства. Окрім того, сума такого боргу має становити не менше 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року.

Відтак, Податковим кодексом України передбачено, що такі платники податків, котрі отримали прощення (ануляцію) боргу мають самостійно сплатити податок з таких доходів та подати щорічну Декларацію про майновий стан і доходи.

Додатково інформуємо, що оскільки даний вид доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, то відповідно до п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового Кодексу України, одночасно є і об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування.
 



Переглядів: 2738
Поширень: 0