У Вінницькій області судитимуть п’ятьох державних інспекторів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби. Прокурори Вінницької обласної прокуратури вже завершили розслідування та скерували відповідні обвинувальні акти до суду.
Про це інформує My Vin, посилаючись на пресслужбу Вінницької обласної прокуратури.
У травні цього року посадовцям оголосили про підозру в несанкціонованій зміні інформації в автоматизованій системі та службовому підробленні. Крім того, одному з фігурантів інкримінують одержання неправомірної вигоди у розмірі 20 тисяч гривень.
Як з'ясувало слідство, упродовж перших місяців 2026 року обвинувачені систематично вносили неправдиві дані до спеціалізованої сервісної програми. Вони реєстрували інформацію про нібито проведені заходи фітосанітарного контролю, які насправді ніхто не здійснював. На основі цих сфальшованих відомостей підприємці отримували офіційні фітосанітарні сертифікати в обхід усіх передбачених законодавством процедур та перевірок.
За рішенням суду обвинувачені наразі перебувають під запобіжними заходами у вигляді домашнього арешту та грошової застави. Чотирьох із п'яти посадовців офіційно відсторонили від виконання службових обов'язків. За скоєне їм загрожує кримінальна відповідальність згідно з кількома статтями Кримінального кодексу України.
Читайте також:
На Вінниччині чоловік влаштував стрілянину: поліція вилучила автомат, гранату та сотні набоїв