У Вінниці триває передача в комунальну власність будівлі, де планують створити Музей Тимчасової Столиці

Сьогодні, 26 квітня, депутати міської ради проголосували за надання згоди на прийняття  у комунальну власність Вінницької міської об'єднаної територіальної громади частки комплексу нежитлових будівель і споруд по вул. С. Петлюри,15. Тут в майбутньому планують створити історичній комплекс – Музей Тимчасової Столиці.

«Це важливе рішення. Будівля була передана з державної власності Вінницькій ОДА, опрацьоване питання передачі цієї будівлі до комунальної власності територіальної громади Вінниці.  Ми хочемо там створити в рамках загального музею «Історія Вінниці» музей українських визвольних змагань 1917-1921 року», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що садиба по вул. Симона Петлюри,15 була споруджена в 1913 р. на замовлення Боруха Львовича – вінницького підприємця, власника міського чавуноливарного заводу «Молот» та низки цукроварень на теренах Подільської губернії. В період, коли Вінниця вперше отримала статус Тимчасової Столиці Української Народної Республіки (лютий – березень 1919 р.), у стінах будинку містилось Міністерство пошт і телеграфів УНР. З 7 травня до 19 червня 1920 р. в будівлі перебувала Військово-похідна Канцелярія Головного Отамана.

Тут планують розмістити майбутній історичний комплекс – Музей Тимчасової Столиці, де презентуватиметься життя міста у ті часи, демонструватиметься ретроспектива доби визвольних змагань 1917-1921 рр. Музей розташовуватиметься в одній із кімнат садиби, ним опікуватиметься Центр історії Вінниці. Переглядів: 3752
Поширень: 2