У липні 2026 року на Вінниччині зареєстрували 91 випадок хвороби Лайма. Це у 1,3 раза більше, ніж у травні, коли зафіксували 70 випадків, та у 13 разів більше, ніж у січні — тоді було зареєстровано 7 випадків.
Про це інформує My Vin, посилаючись на Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Зростання захворюваності пов’язують із сезонною активністю іксодових кліщів, які є переносниками збудника хвороби Лайма.
Заразитися можна через укус інфікованого кліща. Найактивніші вони у весняно-літній період, тому під час перебування на природі варто дотримуватися простих правил безпеки.
Для захисту рекомендують уникати високої трави, чагарників та лісових ділянок без відповідного захисту, носити світлий одяг із довгими рукавами та використовувати репеленти. Після прогулянок потрібно ретельно оглядати себе, дітей і домашніх тварин.
Серед основних симптомів хвороби Лайма — кільцеподібне почервоніння шкіри, підвищення температури, головний біль, слабкість, біль у м’язах і суглобах.
У разі виявлення кліща або появи симптомів захворювання необхідно звернутися до лікаря.
Читайте також:
Майно для військових, лікарня та новий заказник: що вирішили на сесії Вінницької облради
Діти розпалили багаття, а вогонь перекинувся на будівлю: де на Вінниччині сталися пожежі