На Вінниччині завершили антинаркотичну спецоперацію «РУБІКОН». За її результатами поліцейські ліквідували дві наркомережі та підпільну лабораторію, вилучили наркотики й психотропні речовини на кілька мільйонів гривень та розпочали розслідування понад 40 кримінальних проваджень.
Про це повідомляє My Vin, посилаючись на відділ комунікації поліції Вінницької області.

У межах розслідувань більш ніж 30 фігурантам повідомили про підозру. Щодо восьми обвинувачених, шестеро з яких, за даними поліції, діяли у складі організованої злочинної групи, досудове розслідування завершили. Зібрані матеріали скерували до суду.

Як діяли наркоугруповання
На початку року учасники двох угруповань, за даними слідства, налагодили збут заборонених речовин через інтернет-магазини. Розрахунки з «клієнтами» здійснювалися у криптовалюті, а отримані кошти легалізовували через банківські рахунки.

Підпільне виробництво наркотиків організували на території приватного домоволодіння у Вінниці.

Під час обшуків правоохоронці вилучили:
- понад 20 кг наркотичних засобів та психотропних речовин;
- амфетамін;
- альфа-PVP;
- канабіс;
- майже 60 літрів прекурсорів для виготовлення наркотиків.
Провели понад 50 обшуків
Спецоперацію реалізовували за координації Управління боротьби з наркозлочинністю. Загалом правоохоронці провели понад 50 обшуків.
Поліцейські припинили діяльність онлайн-магазинів із продажу заборонених речовин, викрили та затримали наркозбувачів, а також задокументували діяльність людей, які вирощували коноплі.
Наразі слідчі дії тривають. Правоохоронці встановлюють усі обставини подій та осіб, які можуть бути причетними до протиправної діяльності.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Читайте також:
Ніж у руках та агресивна поведінка: у Вінниці затримали 39-річного чоловіка