7 травня о 17-30  у Вінницькому-Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт Шик» відбудеться відкриття персональної виставки Аріє Московіча "Час кави"

Аріє Московіч народився в 1930 році в старовинному румунському місті Ясси. Дядько Аріє з маминого боку Реувен Рубен - відомий художник, згодом посол держави Ізраїль у Румунії.

Хист до малювання Аріє виявляв змалку. Дитиною, їдучи з мамою у трамваї, малював на засніженому вікні чудернацьких істот, викликаючи подив та захоплення у пасажирів.

Майбутній художник навчався у Ясах у Теофіла Киріякова, художника-декоратора Большого театру, який емігрував до Румунії після революції, допомагаючи йому у створенні декорацій до вистав. На початку війни родину майбутнього художника спіткала важка доля - під час бомбардування загинула мама, батько разом з іншими городянами захищав підступи до міста. Турбота про двох молодших братів лягла на плечі 12-річного Аріє, який заробляв на хліб, працюючи декоратором у театрі.

Вінничан запрошують на відкриття виставки Аріє Московіча "Час кави"

Після закінчення війни у 1946 році з першими репатріантами юнак вирушив до Палестини. Навчаючись у художника-мініатюриста Зеева Рабана, закінчив академію мистецтв у Єрусалимі, деякий час викладав у Академії мистецтв. Після створення держави Ізраїль 1948 року, на запрошення Бен Гуріона, працював над створенням геральдичних знаків держави Ізраїль. Ним було створено понад 400 символів для Збройних Сил країни. Аріє Московіч також співпрацював з багатьма видавництвами, ілюструючи твори вітчизняних та світових майстрів слова. Ним створено понад 4 тисячі ілюстрацій.

На прохання Бен Гуріона Аріє Московіч у 50-роках розпочинає ілюструвати Старий Завіт для дітей. Ілюстрації були виконані у старовинній техніці темперою. Двічі, у 1955 та 2004 роках роботи виставлялись у музеї Біблії у Тель-Авіві.

У 1999 році Аріє Московіч за вагомий внесок у розвиток мистецтва був номінований на здобуття Державної премії Ізраїлю.  У 2009 році до 100-річчя Тель-Авіву відбулась персональна виставка робіт художника, яка мала величезний успіх.  В 2011 році відбулась виставка робіт Аріє Московіча у Вінницькому краєзнавчому музеї «Біблейські сюжети».

Виставка відкрита для відвідування: будні: 10:00 - 20:00, субота: 11:00 - 19:00, неділя: 11:00 - 18:00.  Вхід вільний.Переглядів: 2157
Поширень: 0