В минулому році у Вінниці приріст прямих іноземних інвестицій становив 26,9 млн дол. США

Серед важливих завдань, які стоять сьогодні перед Вінницькою міською об’єднаною територіальною громадою (ВМОТГ), є суттєве нарощення інвестицій, що сприяє  створенню нових робочих місць та економічному зростанню. У Вінниці проводиться чимало роботи для підвищення інвестиційної привабливості. Про це йшлось сьогодні на засіданні виконкому під час звіту про виконання Програми сприяння залученню інвестицій у Вінницьку міську об’єднану територіальну громаду на 2018 – 2020 роки у  2018 році.

«Міська рада та виконавчі органи докладають чимало зусиль для підвищення інвестиційної привабливості міста. У 2018 році Вінниця посіла перше місце у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору від міжнародної антикорупційної мережі Transparency International. Також, місто зберігає високі рейтинги інвестиційної привабливості, за результатами досліджень національних рейтингових агентств «IBI – рейтинг» та «Кредит рейтинг», – каже директор департаменту економіки та інвестицій міської ради Віталій Погосян.

 В минулому році у Вінниці приріст прямих іноземних інвестицій становив 26,9 млн дол. США

У звітному періоді збережено позитивну динаміку попередніх років – обсяг прямих інвестицій  на кінець 2018 року становив 135,9 млн дол. США. Приріст прямих іноземних інвестицій у 2018 році склав 26,9 млн дол. США, темп зростання обсягу – 124,7% (у % до обсягів на початок року). 

«З графіку інвестицій видно, що у 2014 році був той обсяг інвестицій, який запланували у 2013-му та попередніх роках. Тобто, ми йшли по планах наших інвесторів. Потім, враховуючи стан війни після Революції Гідності, об’єм інвестицій впав. Разом з тим, Уряд Володимира Гройсмана почав роботи кроки щодо покращення інвестиційної привабливості, розвитку економіки та виведення її з стагнації. Я думаю, що таку динаміку видно, зокрема, на прикладі Вінниці та загалом по всіх регіонах України. Сьогодні ми фактично виходимо на показники, які були до війни. І цього, знову ж таки, без належної роботи Уряду України, з точки зору економічного зростання, неможливо було б досягти і в нас в регіоні в тому числі», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

 В минулому році у Вінниці приріст прямих іноземних інвестицій становив 26,9 млн дол. США

Значна увага приділяється розвитку інфраструктури для залучення інвестицій. Створено два індустріальні парки: «Вінницький індустріальний парк» (територія площею 35,7 га) та Індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування» (територія площею 19,27 га). Укладено Меморандум з компанією HEAD, яка має намір збудувати завод з виробництва спорядження для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення). 

Проведено відкритий конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування». Переможцем конкурсу обрано ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія». На початку вересня 2018 року, на території індустріального парку, відбулось відкриття заводу ТОВ «Грін Кул», який входить до холдингу «UBC Group» - світового лідера з виробництва холодильного обладнання.

Особлива увага приділяється впровадженню інновацій та розвитку креативних індустрій і наукомістких підприємств, для чого у місті ініційований проект інноваційно-технологічного парку «Кристал».  У 2018 році розпочато підготовчі роботи до проекту реконструкції будівель майбутнього інноваційно-технологічного парку «Кристал», здійснено виготовлення ПКД проекту та інших документів необхідних для початку реконструкції будівель.

«У серпні 2018 року Вінницький міський голова та президент міста Кельце підписали Угоду про співробітництво з Келецьким технологічним парком у сфері розвитку підприємництва, сприяння інноваціям та підвищення технологічного рівня підприємств на рівні Вінницького інноваційно-технологічного парку. У листопаді 2018 року розпочалась розробка Концепції розвитку інноваційно-технологічного парку «Кристал». 

КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» є керуючою компанією Вінницького індустріального парку. У 2018 році реалізовано заходи, передбачені Меморандумом про порозуміння з HEAD. Одним із пріоритетних завдань комунального підприємства є маркетингове просування Вінницького індустріального парку та залучення нових резидентів на територію парку.

Департаментом економіки і інвестицій розроблено інвестиційний портал (https://investinvinnytsia.com/). Його важливим завданням є формування стандартизованого переліку інвестиційних пропозицій та проектів, створення можливості зворотного зв’язку для інвесторів. Головним елементом порталу є інтерактивна інвестиційна карта, яка містить перелік актуальних інвестиційних майданчиків (ділянки типу greenfield та brownfield) та інвестиційних проектів міста, з інформацією, у вигляді анкет, в т. ч. про інженерно-технічну інфраструктуру. 

Також на карту нанесені об’єкти освітньої інфраструктури та існуючі потужні підприємства територіальної громади. Окремим розділом представлено алгоритм реєстрації бізнесу. Представлено інформацію про пріоритетні галузі міста,  фактори інвестиційної привабливості є промоційний відео-ролик про місто і розділ з актуальними новинами інвестиційного напряму. Це створює зручні умови для зацікавлених сторін у пошуку проектних пропозицій та дозволяє міській раді оперативно реагувати на їх запити. 

Розроблено та впроваджено автоматизовану систему обліку і управління інвестиційними договорами. Основним завданням даного проекту є впровадження програмного забезпечення, що має значно спростити адміністрування укладених договорів між міською радою та інвесторами при реалізації інвестиційних проектів. За звітний період укладено 78 договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. 

Для формування позитивного іміджу міста Вінниці та розкриття його можливостей, підготовлено інвестиційний паспорт міста Вінниця. У ньому розміщено інформацію про економічний та інвестиційний потенціал міста, ключові переваги, пріоритетні галузі тощо. Для поширення інформації про Вінницю у 2018 році проведено та прийнято участь у сімох національних та двох міжнародних заходах відповідної тематики. У жовтні  проведено презентацію інвестиційного потенціалу міста Вінниця «VINNYTSIA: INVEST & WIN» для членів Американської торгівельної палати в Україні, однієї з найвідоміших бізнес-асоціацій в світі.

 В минулому році у Вінниці приріст прямих іноземних інвестицій становив 26,9 млн дол. США

Серед завдань на 2019 рік робота над розробкою положення про пайову участь в рамках Відкритої регуляторної платформи, запуск повної версії інвестиційного порталу, проведення роботи по забезпеченню інженерною інфраструктурою Вінницького індустріального парку. Також – розробка та впровадження автоматизованої системи обліку і управління інвестиційними проектами, пошук та залучення учасників в індустріальні парки міста, створення бази інвестиційних проектів міста. У планах – маркетингове просування міста та проведення презентації інвестиційного потенціалу, міжнародних фінансових організацій та донорів, налагодження міжвідомчої співпраці з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. 

Також міський голова наголосив на необхідності працювати з ділянками brownfield. «У нас, згідно з Концепцією, є лінія розвитку міського простору Корсо, є підприємства, які перебувають в занедбаному стані, і сьогодні потрібно стратегічно визначатися з тим, що доцільно для територіальної громади міста і працювати в цьому напрямку», – додав Сергій МоргуновПереглядів: 3416
Поширень: 0