В Тиврівському районі створено сімейну ферму для вирощування середземноморських равликів

На Вінниччині вже кілька років поспіль, поряд із державною, діє обласна програма підтримки малого та середнього бізнесу. Десятки підприємців щорічно отримують кошти з обласного бюджету на розвиток власної справи. Одне із таких сімейних підприємств - ФОП Прудник В. С.,  що діє в селищі Сутиски Тиврівського району

Посадовця зацікавило незвичне для українців виробництво, досить затратне та трудомістке – вирощування середземноморських равликів.

ФОП Прудник тільки розпочинає роботу в цьому напрямку, тож підтримка з обласного бюджету  200 тис. грн. у вигляді пільгового кредиту для підприємця є важливою запорукою успіху нової справи.

В Тиврівському районі створено сімейну ферму для вирощування середземноморських равликів

«Ми сьогодні оглянули унікальний об’єкт не лише для Вінницької області, але й для України,- зазначив перший заступник голови  облдержадміністрації Андрій Гижко.- Це невеличке сімейне підприємство, орієнтоване на те, щоб створити робочі місця для членів родини і найближчого оточення. Якщо проаналізувати структуру сільськогосподарського бізнесу Вінниччини, то,  переважно, це великі сільськогосподарські підприємства, які обробляють 1000-1500га землі, але робочих місць там небагато через значну механізацію процесів. Державні програми  спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази сільгосппідприємств, закупівлю обладнання тощо. А ми за кошти обласного бюджету підтримуємо тих, хто створює робочі місця. Тільки в цьому році ми надали  підтримку восьми підприємствам, а минулоріч кошти у вигляді фінансової кредитної допомоги були виділені для 16 подібних агроформувань. Влада зацікавлена сьогодні,щоб якомога більше робочих місць було створено саме в сільській місцевості, щоб люди мали змогу  працювати і залишалась потреба у школі, дитячому садочку, амбулаторії»,- підкреслив посадовець.

Заступник голови ОДА оглянув теплицю, де підростає мальок равлика, холодильник для зберігання, приміщення, де розмножується маточне поголів’я. Василь Прудник та його син Максим розповіли про стадії вирощування равликів, про те, як вони опановують нову для себе справу, навчаючись та запозичуючи досвід львівських і закарпатських колег.

«Звичайно ж, треба забезпечити хороші умови, тепло і вологу, але сподіваємося, що все це  має окупатися. Равлики цього виду Helix Aspersa Maxima ростуть швидко – шість місяців. Їхнє м’ясо набагато смачніше і ніжніше, ніж у виноградних, а попит набагато вищий»,- ділиться із гостями Василь Прудник.

В Тиврівському районі створено сімейну ферму для вирощування середземноморських равликів

Молодняк із приходом літа необхідно із теплиці переселити у вольєри на землі, на свіжому повітрі, де вже підростає ріпак – зелений корм для молодих равликів. Годують равликів і спеціальним комбікормом, що дає можливість виростити їх протягом одного сезону. В кінці вересня – на початку лютого їх збирають і готують до реалізації.

Основним видом діяльності ФОП Прудник В. С. є вирощування зернових культур, площа сільгоспугідь становить 195 га. Підприємницька діяльність по виробництву равликів буде здійснюватись спільно з ВАТ «Завод «Аграрні екологічні альтернативи», засновником якого є ФОП Прудник В. С.

В 2018 році підприємством вирощено 410 тонн озимої пшениці, соняшнику – 230 тонн, сої – 970 тонн.

Інвестиційний проект з вирощування равликів планується реалізувати протягом 5 років. Планова потужність виробництва складає 50 тонн готової продукції в живій вазі.

В Тиврівському районі створено сімейну ферму для вирощування середземноморських равликів

Довідково:

Найбільший попит на равликів Helix Aspersa Maxima існує у Франції, Англії, Німеччині, Бельгії, Італії, Португалії та країнах Азії. Проте равликів вживали в їжу ще з античних часів. У Стародавньому Римі такі страви вважалися неодмінним атрибутом будь-яких урочистостей. Равлики були лікувальним засобом і їжею. Страви з них називають дієтичними. У цьому м’ясі зовсім немає холестерину, зате воно багате білком, вітамінами В6, В12, залізом, кальцієм, магнієм. Воно м’яке, легко засвоюється. Особливо рекомендують його тим, у кого є порушення кальцієвого балансу в організмі, вагітним і жінкам, які годують, дітям, літнім людям. М’ясо равликів покращує роботу кишківника і нормалізує обмін речовин.

Вважається, що завдяки вмісту магнію воно допомагає боротися зі стресом. І головне – не варто забувати, що це дуже смачний продукт.Переглядів: 6024
Поширень: 1