За І квартал до бюджету надійшло 1,2 млрд грн, що майже на 15 % перевищує показник минулого року

Підсумки виконання бюджету за І квартал поточного року вказують на стабільну ситуацію щодо виконання бюджету, зростання як доходів, так і видатків по відношенню до показників 2018 року. Про це йшлось сьогодні на засіданні виконавчого комітету.

«За І квартал до бюджету надійшло 1,2 млрд грн, що майже на 15 відсотків перевищує показник минулого року. До річного плану надходження склали 25,3 відсотка. Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 91 відсоток всіх доходів», – зазначила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

До загального фонду надійшло 1,1 млрд грн, в тому числі 640,9 млн грн за рахунок власних доходів та 453,2 млн грн за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів. Порівняно з 2018 роком власні доходи загального фонду зросли на 20,4 відсотка.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок, які закумулювали майже 95 відсотків всіх власних доходів загального фонду. Щодо трансфертів з державного бюджету, то основними є соціальні субвенції, освітня та медична субвенції.

По всіх власних доходах загального фонду забезпечено виконання плану І кварталу та досягнуто значного зростання, порівняно з минулим роком. Зокрема, ПДФО надходження порівняно з минулим роком зросли на 29,3 відсотки, що відбулося за рахунок підвищення розміру середньомісячної заробітної плати. Щодо плати за землю, надходження зросли порівняно з минулим роком майже на 10 %.

Від єдиного податку до бюджету надійшло 124,6 млн грн, що на 25,1 відсотка більше, ніж у минулому році. Це відбулося за рахунок збільшення кількості платників, розміру мінімальної з/плати та розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також зростання обсягу доходів платників ІІІ групи.

Від податку на нерухоме майно бюджет отримав 12,0 млн грн, що на 28,1 відсотків більше проти минулого року і це є результатом наповнення інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами на 8,5 відсотків більше від минулого року. Щодо туристичного збору, в зв’язку із запровадженням нового порядку нарахування туристичного збору надходження у звітному періоді зросли майже втричі.

Платежі до спеціального фонду надійшли в сумі 115,1 млн грн, що на 83 відсотки перевищує показник минулого року. 

Від продажу земельних ділянок до бюджету надійшло 51,0 млн грн, що вдвічі більше, ніж у минулому році. Це є результатом продажу земельної ділянки індустріального парку площею 25 га, яка розташована за адресою: м.Вінниця, вул.Немирівське шосе,213.

Видатки бюджету за звітний період проведено в сумі 1,05 млрд грн, в тому числі по загальному фонду 952,1 млн грн, що майже на 16 відсотків більше порівняно з минулим роком. Це забезпечило стабільне функціонування галузей бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту.

Видатки як загального, так і спеціального фондів бюджету, профінансовані в повному обсязі до заявлених потреб. За результатами виконання міського бюджету у І кварталі утворився профіцит у сумі 156,0 млн грн.

«Динаміка наповнення бюджету є, але і є над чим працювати. Оскільки реалізація Програми соціально-економічного розвитку і Стратегії «Вінниця:2020» залежить від дохідної частини. Хоча потрібно позитивно відмітити і той факт, що сьогодні Уряд України і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман достатньо уваги приділяють місцевому самоврядуванню. Навіть з точки зору фінансової допомоги з Державного фонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку. Ми отримуємо  окремі субвенції та маємо достатньо дієву допомогу на реалізацію різних програм нашої територіальної громади. Не менш важливим питанням є об’єктивне та економне використання бюджетних коштів», – сказав міський голова Сергій Моргунов.Переглядів: 1334
Поширень: 0