У Вінниці відбулась виставка технічної творчості учнів закладів профтехосвіти

Сьогодні, 24 травня, у Вінниці відбулась VІІ регіональна фестиваль-виставка технічної творчості учнів  закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Творча молодь Вінниччини» . 

На Європейській площі  розмістили яскраві виставкові  експозиції учні та викладачі 28 ЗП (ПТ) області, а також Вінницьке вище професійне училище департаменту поліції і охорони та Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Організатори фестивалю (Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації та Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів) підкреслюють, що основною його метою є підтримка та розвиток науково-технічної творчості учнівської молоді; пропаганда досягнень учнівських колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з науково-технічної, пошуково-конструкторської, дослідницької і винахідницької діяльності; здійснення профорієнтаційної роботи.

У Вінниці відбулась виставка технічної творчості учнів закладів профтехосвіти

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив: «За останні три роки на вимогу часу  ми зробили перші  ефективні кроки  назустріч потребам бізнес–середовища: За підтримки Уряду в області створено 15 виробничо-практичних центрів, 9 із них – за останній рік. На це було спрямовано майже 10 млн. грн. Основне завдання, яке ми  ставили перед собою – надання учням та студентам якісних професійних знань, створення системи, яка б спонукала молодих людей до креативності, до творчості, мала б сучасне обладнання для опанування нових технологій»,- підкреслив у виступі очільник області.

У свою чергу,  заступник  міського голови  Галина Якубович, вітаючи учнів, студентів та викладачів, які беруть участь у фестивалі, відзначила чудову нагоду продемонструвати  свої надбання за час навчання, підвести певні підсумки своєї роботи, поспілкуватися із потенційними роботодавцями та обмінятись досвідом із колегами.

У Вінниці відбулась виставка технічної творчості учнів закладів профтехосвіти

Керівники області та гості фестивалю  оглянули виставку, на якій представлені роботи з промислового виробництва, транспорту і зв'язку, агропромислового комплексу і переробки сільськогосподарських продуктів, будівництва та деревообробки, торгівлі, сфери послуг, харчової промисловості, художніх промислів та народного ремесла.

Під час виставки відбулись  майстер - класи Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Вінницького Вищого професійного училища Департаменту поліції охорони: проведення серцево-легеневої реанімації на манекені, застосування вогнегасників різних типів, розбирання та збирання зброї тощо.

У Вінниці відбулась виставка технічної творчості учнів закладів профтехосвіти

З метою профорієнтаційної роботи на фестиваль запрошено учнів загальноосвітніх навчальних закладів з Вінницького, Калинівського, Літинського, Немирівського, Тиврівського районів та м.Вінниці.

Також фестивальне дійство супроводжувалось виступами творчих колективів, вокально-хореографічними композиціями, показовими виступами з рукопашного бою Вінницького ВПУ Департаменту поліції охорони та демонстрацією колекцій одягу театрів мод: «Феєрія краси» (ДНЗ «Вище професійне  училище  № 7 м. Вінниці») ,«Тріумф» ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» та «Подільські фантазії» (ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»).

У Вінниці відбулась виставка технічної творчості учнів закладів профтехосвіти

Варто зазначити, що професійна (професійно-технічна) освіта Вінниччини сьогодні – це велика дружна  родина, яка об’єднує близько 1700 працівників та понад 13 тисяч учнів.

Навчальні заклади системи професійної (професійно-технічної) освіти здійснюють підготовку понад 120  робітничих професій для різних галузей народного господарства.Переглядів: 4924
Поширень: 4