Оновлений офіс громади відкрився у Сокиринецькій сільській ОТГ

На запрошення Сокиринецької сільської ради представники Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування , діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України,  відвідали Сокиринецьку ОТГ з нагоди урочистого  свята. Оновлений офіс громади відкрився у с. Хижинці, одному з населених пунктів, що входять до складу ОТГ.

Сокиринецька громада  створена у 2016 році  і включає  населені пункти  - Хижинці, Парпурівці, Майдан Чапельський з населенням 4 тис осіб. Управління громадою здійснювалось із с.Сокиринці, де розмістилась сільська рада ОТГ у невеликому приміщенні. Із 2017 року  Сокиринецька  громада розпочала оновлення  будівлі  сільського клубу  в с. Хижинці з метою розмістити  в ньому офіс  ОТГ. Адже за словами  місцевих мешканців, до офісу громади в с. Хижинці буде набагато зручніше дістатись  жінкам з дітьми, стареньким  та жителям сусідніх сіл з огляду на транспортну логістику.  Тож  громада взялася за  відбудову  та  профінансувала  оновлення приміщень на суму близько 6 млн грн, це  кошти інфраструктурної субвенції та  місцевого бюджету.  На площі 300 м кв  розміщені всі структурні підрозділи сільської ради -  два кабінети  виділено  для відділу освіти – це окремий підрозділ громади, а також у оновленому офісі буде здійснюватись прийом громадян з питань пенсій та зайнятості на спеціально облаштованих робочих місцях.  Громада зберегла актову залу для занять творчих колективів громади, а також виділила кімнату для вирішення організаційних питань  місцевої футбольної команди.

Оновлений офіс громади відкрився у Сокиринецькій сільській ОТГ

На велелюдний захід урочистого відкриття офісу сільської ради Сокиринецької ОТГ зібрались мешканці навколишніх сіл,  запрошені поважні гості, творчі колективи.

Лариса Мельничук – голова  Сокиринецької сільської ОТГ привітала жителів  та розповіла про здобутки і найближчі плани громади. За словами керівниці ОТГ, у громаді  функціонують заклади освіти,  амбулаторія сімейної медицини, відновлюється інфраструктура – дороги, вуличне освітлення, спортивні та відпочинкові зони, розпочато будівництво водогону.

«З початком децентралізації ми в найкоротші терміни створили громади. Разом з тим,  взяли на себе і велику відповідальність за життя наших мешканців. На сьогодні -  маємо результат: завершуємо  освітлення усіх населених пунктів,  створено опорний освітній  заклад – Хижинецький ліцей, що має філію, розвиваються  і поповнюються новим обладнанням усі дошкільні та загальноосвітні заклади. Ми зберегли мережу ФАПів та виділяємо кошти на оновлення цих закладів. Це суттєва допомога держави і  подяка  усім жителям громади за підтримку. Вдячність і  «опозиції», що не дає розслаблятись, але тільки в нашій спільній  щоденній роботі ми маємо результат і будемо продовжувати працювати  на розвиток нашої ОТГ»,- зазначила Лариса Мельничук під  час привітання.

Сокиринецька  сільська рада  організувала екскурсію коридорами нового приміщення та привітала гостей  виступами художніх дитячих та  аматорських колективів  ОТГ.

Оновлений офіс громади відкрився у Сокиринецькій сільській ОТГ

«Я народилась і виросла у  нашій громаді і спостерігаю за всіма змінами, які вібуваються  у кращу сторону. Проводяться ремонти, школа – чудова, село змінюється – і дороги, і вулиці. У нас є  творчий колектив української пісні «Надія»,  відтепер маємо новий актовий зал, де будемо  проводити репетиції  та виступи. Дякуємо голові ОТГ, вона за людей і ми всі - за розвиток  села», - повідомила Людмила Куйбишева, мешканка  Сокиринецької ОТГ, учасниця творчого колективу громади.

Варто зазначити, що на святі було багато молоді, яка  здобуває освіту в обласному центрі, планує навчання  у вищих  освітніх закладах і, за словами мешканців, не тяжіє до виїзду за кордон чи у великі міста. Молоде покоління  Сокиринецької ОТГ планує жити  і реалізуватись  на рідній оновленій землі.Переглядів: 2944
Поширень: 0