Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників

На сьогодні для Вінниччини як і України в цілому актуальними питаннями залишаються існування професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на тлі недостатньої кількості робочих місць та невисокий рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці.

Так, станом на 03 червня 2019 року в базі даних зареєстровано 3,8 тис. актуальних вакансії. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становить 5,4 тис. грн. Незважаючи на суттєве зростання рівня оплати праці, що насамперед пов’язано з підвищенням її мінімального розміру, лише у 3 % заявлених  вакансій  розмір заробітної плати – вище від середнього по області (понад 8 тис. грн.).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг та на представників найпростіших професій. У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, пекарі, водії, токарі,  маляри, муляри, оператори котельні тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів держаної служби, лікарів, вчителів, інженерів різних галузей, фармацевтів, менеджерів а також економістів. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, двірники та укладальники-пакувальники.Переглядів: 3039
Поширень: 0