Представники з Вінниці побували на конференції «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи»

6 червня у Харківській міській раді відбулась Конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи», основним завданням якої стало поширення ідей європейської єдності. У конференції взяли участь представники Парламентської асамблеї Ради Європи, міст України (Вінниця, Івано-Франківськ, Первомайськ, Одеса, Полтава, Суми, Ужгород та Чернігів), консульських установ Харкова, членів Асоціації міст-володарів Призу Європи, а також представники польських міст Любліна та Ченстохови. Вінницю представляли працівники КП «Інститут розвитку міст». 

Конференція стала платформою для обговорення особливостей та методики подачі заявки на отримання Призу Європи, найкращих практик європейських міст, які одержали цю високу нагороду. 

З 2010 року, після того, як Харків отримав Приз Європи, було створено мережу контактів європейської солідарності, реалізовано кілька масштабних проектів. На сьогоднішній день лише два міста України є володарями Призу Європи: Харків та Івано-Франківськ, які і поділились досвідом з учасниками конференції. Також виступили польські колеги з Любліна та Ченстохови.

У 2016 році в Харкові було відкрито перше Регіональне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи, яке координує роботу української мережі, а також  заохочує до участі в конкурсі нові міста. Асоціація будує мости між муніципалітетами різних країн і переймає кращий досвід різних європейських міст.

Представники з Вінниці побували на конференції «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи»

В цьому році відбувся конкурс зі створення нового дизайну Призу Європи, у якому перемогли студентки Харківської державної академії дизайну і мистецтв, випередивши представників Великобританії та Франції. 

Міста у своїх заявках на отримання нагород Ради Європи відображають усі проекти та ініціативи, які відповідають європейським стандартам і цінностям, основні з яких: верховенство права, рівність перед законом, права людини, свобода віросповідання, інтеркультурність, тощо.  

Довідка: 

Приз Європи заснований в 1955 році Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі для нагородження міст та муніципалітетів за активне просування європейських цінностей. Щороку муніципалітети 47 держав-членів Європи беруть участь у конкурсі на здобуття Призу Європи, незважаючи на обсяг їхньої території та кількість населення. 

Приз Європи можуть отримати міста та муніципалітети, що сповідують європейські цінності, беруть участь у партнерських проектах, обмінах в галузі освіти, культури та спорту, організовують європейські заходи, є членами організацій муніципалітетів або місцевих органів влади, а також підтримують ініціативи солідарності. 

Премія допомагає містам і муніципалітетам стати помітнішими на європейській арені та налагодити зв'язки з іншими муніципалітетами. Переможці також отримують чек на 20,000 €, що дає можливість молоді відвідати європейські інституції у Страсбурзі. 

Кожне місто, які прагне отримати Приз Європи, має послідовно брати участь в конкурсах на наступні нагороди (від нагород найнижчого рівня до нагород найвищого рівня): 1. Європейський Диплом. 2. Почесний Прапор. 3. Почесна Відзнака. 4. Приз Європи. 

Приз є результатом багаторічних зусиль. Він дає можливість місту або муніципалітету стати відомим та встановити міцні зв’язки з іншими європейськими муніципалітетами.

Вінниця є володарем Європейського Диплому (2013 р.) та Почесного Прапору Європи (2015 р.).Переглядів: 1842
Поширень: 0