Чим запам’ятався В.Гройсман на посаді міського голови: освітлення вулиць Вінниці

В Україні звикли, що Вінницю регулярно визнають «найкомфортнішим містом» для проживання та навіть трішки жартують з вислову, додаючи, що у більшій мірі це заслуга Володимира Гройсмана, який започаткував низку реформ. З чого вони почалися?.. Варто згадати, що ще на початку 2006-го Вінницю щоночі поглинала пітьма, а нині у місті понад 26 тисяч ліхтарів, а у центрі яскравою підсвіткою вражають будівлі та мости.

До обрання 27-річного Володимира Гройсмана міським головою нічною Вінницею було якщо і не лячно гуляти, то ліхтарики під час прогулянок точно зайвими не були. На початку 2006 року у місті функціонувало близько 1700 вуличних ліхтарів, які були встановлені ще переважно у радянські часи, а з тих пір лише інколи ремонтувалися. Більшість другорядних вулиць та дворів залишалися неосвітленими. Тому морок був звичайним явищем у тих місцях, де на дорогу не потрапляло світло через вікна осель вінничан.

«Володимир Борисович запропонував програму з розвитку вуличного освітлення міста, а депутатський корпус його підтримав. Щороку програма фінансувалася з міського бюджету. Більш того, з 2007 року у Вінниці почали встановлювати саме економні LED-світильники. Вибір був не випадковим. Вони давали якісніше світло», - пригадує депутат Вінницької міськради трьох останніх скликань Олександр Парвадов.

Чим запам’ятався В.Гройсман на посаді міського голови: освітлення вулиць Вінниці

Спочатку були обрані пріоритетні ділянки – біля шкіл, дитсадків, спортивних та дитячих майданчиків, а також вулиці зі жвавим рухом. Потім почали освітлювати двори багатоповерхівок та другорядні вулиці. А далі – там, де ще було темно…

Програма з розвитку вуличного освітлення стрімко набирала обертів. Щороку на неї виділялося більше коштів, що дозволяло нарощувати темпи з освітлення міста. Як приклад, депутат наводить округ на Вишенці, де проживає та обирався у міськраду.

«У 2006-му там була незначна кількість ліхтарів і лише біля доріг. За наступні роки освітлені всі двори багатоповерхівок. Тепер в нас що вдень, що вночі достатньо світло. І люди відчувають кардинальні зміни, тому не дивно, що називають Вінницю комфортною», - додає О. Парвадов.

Лише за п’ять перших років дії програми з освітлення кількість ліхтарів у Вінниці збільшилася удесятеро. Так, вже на початку 2011 року у місті нараховувалося 17,2 тисяч, а за рік їх кількість виросла ще на тисячу. Електромонтери МКП «Міськсвітло» в ті роки працювали за будь-якою погоди – у спеку та морози. Приміром за січень 2011 року було встановлено понад три сотні нових світильників, а щодня кожна бригада монтувала по 10-15 приладів.

«Мені дуже приємно, що у 2006 році наше підприємство помітили, зокрема (на той час – прим. авт.) міський голова Володимир Гройсман. Він почав цікавитися і налаштовувати наш колектив на потужну працю», - у 2011 році розповідав колегам з телеканалу ВІТА тодішній керівник підприємства Василь Хіміч.

Чим запам’ятався В.Гройсман на посаді міського голови: освітлення вулиць Вінниці

Політика міськради і В. Гройсмана полягала не в ремонті старих ліхтарів, а повній заміні на енергозберігаючі. За словами В. Хіміча, програма освітлення передбачала встановлення ламп з малою потужністю, але високою світловіддачею та більшим світловим потоком. Таким чином економилися кошти на електроенергію та досягався максимальний ефект.

До початку 2014 року за ініціативою В. Гройсмана було встановлено понад 22 тисячі світильників. Наразі їхня кількість сягає 26 тисяч, а міська влада шукає варіанти вишуканого освітлення окремих будинків та мостових переходів, що прикрашатиме Вінницю.

Читайте також: Чим запам’ятався В.Гройсман на посаді міського голови: вирішення «сміттєвого колапсу» у Вінниці

Нагадаємо сюжет колег з телеканалу ВІТА від лютого 2011 року.Переглядів: 9806
Поширень: 35