Нагадуємо, що спливає термін сплати ПДФО та військового збору за доходами, які отримані в минулому році та самостійно задекларовані громадянами. Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Якщо такі кошти будуть сплачені несвоєчасно, то крім нарахованих податків доведеться сплатити ще й суми штрафних санкцій та пені.

Так, згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20 відс.

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ). Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення сплати із розрахунку 100 відс. річних облікової ставки Національного банку України.Переглядів: 1622
Поширень: 0