Юрія Педоса та ще чотирьох поліцейських відсторонили від виконання обов'язків

Голова Національної поліції України задовольнив рапорт начальника поліції Вінницької області Юрія Педоса про відсторонення. На час службового розслідування він буде усунений від виконання обов’язків. 

Про це глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив сьогодні, 24 червня, під час виїзної наради з особовим складом поліції Вінниччини у зв’язку з трагічною подією у Вінниці.

Сергій Князєв висловив співчуття рідним та близьким потерпілого, який вчора помер у лікарні. 

«Я розділяю ваш біль та запевняю, що зі свого боку, зроблю усе, аби винний був покараний.  Співробітнику поліції, який підозрюється у застосуванні фізичної сили до потерпілого,  повідомлено про підозру. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Вчора суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Вже сьогодні слідчі ДБР подали апеляцію на це рішення суду. Слідство клопотатиме про взяття підозрюваного під варту. Також він буде звільнений з лав поліції», – повідомив глава Нацполіції.

Юрія Педоса та ще чотирьох поліцейських відсторонили від виконання обов'язків

Сергій Князєв зазначив, що до нього звернувся з рапортом про відсторонення на час службового розслідування начальник поліції Вінницької області Юрій Педос. 

«Я задовільню цей рапорт і до закінчення службового розслідування його буде усунено від виконання обов’язків », – повідомив глава Нацполіції.

За наказом Голови Національної поліції готуються матеріали на звільнення заступника начальника обласної поліції, який відповідав за роботу з особовим складом.

Водночас ще чотирьох керівників – від начальника територіального відділу поліції до безпосереднього керівника – на період службового розслідування відсторонено від виконання обов’язків. 

«Наголошую, що поліція не покриває негідників. Ми докладаємо максимальні зусилля, аби розслідування було прозоре та швидке. Негідники, які паплюжать звання поліцейського та дискредитують службу, будуть відповідати перед законом», – акцентував Сергій Князєв.

Юрія Педоса та ще чотирьох поліцейських відсторонили від виконання обов'язків

Нагадаємо, минулого тижня у Вінниці поліція зупинила чоловіка, у якого було виявлено гранату РГД-5 із запалом. Співробітник поліції попросив одного з перехожих бути присутнім під час слідчих дій у якості понятого. На що вінничанин відмовився та некоректно висловився. Зав'язався словесний конфлікт, поліцейський застосував фізичну силу, чоловік впав та вдарився головою об асфальт. Співробітник поліції надав першу медичну допомогу та викликав швидку. Потерпілий був госпіталізований. 

За фактом було розпочато кримінальне провадження за ст.128 Кримінального кодексу України.   22 червня, слідчі ДБР оголосили співробітнику поліції Вінницької області  про підозру за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України. Йому вручили повістку для прибуття до суду з метою обрання запобіжного заходу.  23 червня  суд обрав поліцейському запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Вчора потерпілий помер у лікарніПереглядів: 4060
Поширень: 7