З початку нинішнього року співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Вінницькій області викрито 60 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування. Більше третини з них – за фактами умисного ухилення від сплати податків та розкрадання бюджетних коштів.

Викрито та припинено діяльність «конвертаційного центру» на території Вінницької області. Встановлено, що група осіб надавала послуги з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки Вінницької, Житомирської, Одеської, Хмельницької та Черкаської областей. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів склав 180 млн. грн., ймовірні втрати бюджету – близько 30 млн. грн.

В ході відпрацювання кримінальних правопорушень, пов’язаних зі сплатою податку на додану вартість, а також його відшкодування з бюджету, зареєстровано 6 кримінальних проваджень за фактами незаконного відшкодування ПДВ з бюджету та незаконних заявок на  його відшкодування на загальну суму майже 12,5 млн. грн. Крім того, розпочато 8 досудових розслідувань за виявленими фактами ухилення від сплати ПДВ.   

За результатами розслідування кримінальних проваджень до бюджету повернуто більше 3,9 млн. грн.

По напрямку протидії незаконному обігу підакцизних товарів в ході проведення операції «Акциз-2018» вилучено нелегальних товарів підакцизної групи на загальну суму 31,7 млн. грн. продукції. Більшість вилученого – спирт та алкогольний фальсифікат, що становить загрозу життю та здоров’ю споживача. Крім того, оперативниками фіскальної служби області ліквідовано 5 підпільних виробництв алкогольного сурогату. Розпочато 22 кримінальні провадження за фактами незаконного виготовлення, збуту, транспортування з метою збуту підакцизних товарів.      Переглядів: 1586
Поширень: 0